Bajk Zvěřinec Oupn zakončila bouřka

SEDLČANY – Za parného počasí se v sobotu 4. června uskutečnil druhý ročník MTB Cross country maratonu Bajk Zvěřinec Oupn. Na dopoledním startu závodu pod Šiberným vrchem se sešlo dohromady 28 účastníků, z toho dvě odvážné ženy. Na závodníky čekalo téměř 50 kilometrů náročného terénu s výjezdem na kopec Zvěřinec. Zatímco v době startu svítilo slunce, s koncem závodu přišla bouřka a tak někteří dojížděli do cíle v pořádné průtrži mračen.

Nejrychleji závod zvládl Jan Kec, který se s časem 1:50:09 stal absolutním vítězem. Téměř o sedm minut (1:56:54) později dojel do cíle Martin Kříž a hned za ním s časem 1:57:20 skončil na celkově třetím místě Ondřej Čermák. Tito jediní tři závodníci dokázali trať projet s časem pod dvě hodiny. Za ocenění stojí i celkově čtvrté Pavla Štemberka s časem 2:00:05, který startoval v kategorii mužů 40 – 59 let a tuto kategorii s přehledem vyhrál. V kategorii mužů do devatenácti let byl nejlepší Daniel Hamberger s časem 3:08:45.

Kategorii M2 mužů 20 – 29 let vyhrál již zmiňovaný Jan Kec, soutěžní kategorii M3 (30 – 39 let) vyhrál celkově druhý Martin Kříž.  V kategorii M6 nad 60 let zvítězil s časem 3:19:14 pětašedesátiletý Miroslav Hrstka z Jesenice. Z dvojice žen byla nejrychlejší Michaela Lochová s časem 3:20:48, před Hanou Bednaříkovou (3:26:07). Závod nedokončil pouze jeden závodník, rozdíl mezi první a posledním klasifikovaným cyklistou byl téměř jedna hodina a 46 minut.