Druhá polovina týdne bude ve znamení častějších srážek a lokálně nárazového větru

Tlakové výše se středem nad severovýchodní Evropou bude slábnout a od jihozápadu se začne do střední Evropy přesunovat brázda nízkého tlaku vzduchu. Ve středu bude ještě jasno až polojasno, až odpoledne přibude oblačnost. Noční teploty 13/9 °C, na severu Moravy a ve Slezsku 5/9 °C. Denní teploty v rozmezí 21/25 °C. Vítr bude foukat jihovýchodní, lokálně s nárazy kolem 55 km/h.

Čtvrtek bude ještě zpočátku jasný až polojasný, od jihozápadu se bude blížit oblačnost a odpoledne zejména na jihozápadě očekáváme přeháňky nebo i bouřky. Noční a ranní teploty 14/10 °C, na severovýchodě v rozmezí 6/10 °C. Denní teploty 17/21 °C, na severu území i více. Jihovýchodní vítr bude foukat lokálně s nárazy až kolem 55 km/h.

Pátek již bude oblačný až zatažený, jen lokálně může být zpočátku polojasný. Přes den očekáváme déšť nebo přeháňky, lokálně i bouřky. Noční teploty 14/10 °C, na severovýchodě 6/10 °C. Denní teploty 18/22 °C, na jihozápadě pouze v rozmezí 13/17 °C. Vítr jihovýchodní, lokálně s nárazy až kolem 55 km/h. K večeru bude slábnout.

„Počasí na víkend prozatím slibuje zataženou až oblačnou oblohu, přes den lokálně déšť nebo přeháňky, případně i bouřky. K večeru se v sobotu bude oblačnost protrhávat až na polojasno. Denní teploty se v maximech budou pohybovat mezi 17/22 °C,“ píše v předpovědi Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay