Přichází proměnlivé počasí s poměrně dost častým výskytem přeháněk a deště

Zatímco na „uplakanou Žofii“, která připadla na středu, nespadla v Česku ani kapka deště, nyní jsou před námi poměrně vydatné srážky, které zasáhnou většinu republiky. Nejsilnější v pátek, ale pokračovat budou v dalších dnech přeháňkami. Pátek má být zcela zatažený s trvalejším deštěm, který přejde většinu území během dopoledních hodin. Odpoledne se srážky změní na občasné, ale stále jich bude poměrně dost… Denní teploty v pátek nepřekročí 17 °C a při dešti budou ještě citelně nižší.

Víkend by neměl přinést už trvalé vydatné deště, ale stále velkou oblačnost a výskyt přeháněk. Díky občasnému výskytu slunce se teploty vrátí na úroveň kolem 20 °C. „V předpovědích není lehké s větším předstihem určit přesný čas, kdy zaprší, a kdy se objeví slunce. Počasí bude celkově dost proměnlivé. Při výskytu slunce se pocitově značně oteplí, při dešti pocítíme chlad,“ píše Meteocentrum.

Proměnlivé počasí s častým výskytem přeháněk a deště se protáhne následně až do poloviny příštího týdne. Každý den by se nějaké srážky měly v Česku objevit, ale nemusí zasáhnout celou republiky, a tak na některých místech mohou být určité dny i bez deště. Teploty by od pondělí do středy měly při občasném slunci dosahovat až ke 24 °C, ve druhé půlce týdne by se mělo mírně ochladit.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay