Nevíte kam o víkendu? Zkuste naši nabídku akcí, možná si z ní vyberete (20. týden)

SEDLČANSKO – Přiblížil se další víkend a s ním naše téměř pravidelná nabídka akcí, který se lze zúčastnit. Mezi ty páteční patří v sedlčanském muzeu tradiční Večer při svíčkách tentokrát se Sašou Niklíčkovou a jejími autorskými šansony. Sedlecké kino má o pátečním večeru na programu českou romantickou komedii Lítá v tom. Sedlčanské kino ve stejný čas promítá česko-slovenské drama Manželé Stodolovy.

V sobotu bude na Sedlčansku hodně živo, jde se totiž 57. ročník turistického pochodu Praha – Prčice. Motoristicky živo bude také v areálu Sedlčanské kotliny. Tady se jede druhý závod seriálu RAC Race 2024. Což není nic jiného než bývalý amatérský Hobby autorallycross. V Křepenicích na návsi se dopoledne odehrají Májové slavnosti s jarmarkem a dalším programem. Večer pak sedlčanské kino promítá polské erotické drama Zakázaná touha.

Neděle patří poutím, které tento víkend drží na Sedlčansku obce Svatý Jan a Suchdol. Další pozvánka patří fotbalovým fanouškům. Na stadionu v Sedlčanech se utká Tatran s AFK Tuchlovice. Na sedlecko-prčickém stadionu se hraje derby, domácí tu přivítají SK Votice. Sedlčanské kino dává odpoledne animovaný ruský snímek Domácí příšerky, ve vedlejším divadelním sále ve stejný čas začíná divadelní představení Lucerna.

Ilustrační foto: pixabay