Hokejisté na domácím ledě nebodovali

SEDLČANY – Krajská hokejová soutěž se pomalu blíží k závěru základní části. Tatran Sedlčany přivítal v 21. kole této soutěže na ledě favorizovaný celek SK Sršni Kutná Hora. V tabulce devátý Tatran sehrál s třetím celkem soutěže vyrovnanou partii, přesto po šedesáti minutách čisté hry odešel z ledu poražen 1:2. Oba týmy vsadily od začátku na rychlou a tvrdou hru, v první třetině se však diváci gólu nedočkali. Nešťastně v této třetině dopadl hostující Vaněk, který narazil při souboji do mantinelu a zlomil si ruku.

Druhou třetinu střelecky ovládli hosté z Kutné Hory, kteří brankami v 24. a 34. minutě šli do dvoubrankového vedení. Domácím hokejistům v této třetině dost ujížděli nervy a byli často vylučováni. Výsledkem tak bylo vyloučení domácího Náprstka do konce utkání za nesportovní píchnutí hokejkou. I v další části druhé třetiny přibývalo na obou stranách vylučovaných, přesto na konci druhé dvacetiminutovky na ukazateli skóre dál svítilo 0:2. Svůj díl na nervozním utkání měli i někteří neféroví domácí fanoušci.

Obraz hry se nezměnil ani v poslední třetí třetině, obě mužstva dál pokračovala v tvrdé hře a tak obě trestné lavice dost často zahřívali hráči obou týmů. To nakonec dovedlo domácí mužstvo v 45. minutě ke snížení na rozdíl jedné branky. Tatran vycítil příležitost k srovnání výsledku a hnán svými fanoušky na tribuně se ještě více tlačil před branku hostů. Sršni však už nedovolili domácím vstřelit druhý gól ani v době, kdy v závěru Tatran hrál bez brankáře s šesti hráči na ledě. Celkově rozhodčí za celý zápas vyloučili 21 hráčů (11:10), střelecky aktivnější byli hosté (střely na branku 21:38).