Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!

Vozy Kamaz ovládly 5. etapu Dakaru, Macík dojel na sedmém místě

DAKAR 2010 – Pátá etapa dlouhá 670 kilometrů z Copiapa do Antofagasta zavedla závodníky do oblasti zlatých a měděných dolů. První část vedla kamenitými úseky, v dalších kilometrech pak vozy musely překonávat štěrkové podloží. Poprvé letos ve 483 kilometrů dlouhé speciálce nezvítězil Rus Čagin, ale jeho kolega s dalším vozem Kamaz Firdaus Kabirov. Martin Macík dojel na sedmém místě se ztrátou necelých 58 minut na vítěze.

V celkovém pořadí vede kategorii kamionů s 26 minutovým náskokem Čagin před Kabirovem. Martin Macík s vozem Liaz zůstává na šestém místě, za pátým Holanďanem s vozem Mercedes zaostává celkově o necelých deset minut. Z týmu KM Racing pokračují v závodě kromě kamionu Martina Macíka ještě motocyklisté Ivan Jakeš, který je v celkovém pořadí na 16. místě, Martin Pabiška na místě 36. a 43. Dušan Randýsek. Martin Plecatý a Josef Macháček na čtyřkolkách už ze závodu Dakar 2010 vypadli.

O suverénní převaze kamionů značky Kamaz nad ostatními vozy svědčí fakt, že jak Kabirov, tak Čagin byli v této etapě téměř o dvě minuty rychlejší než vítěz kategorie motocyklů. Stejně tak lze vyzdvihnout i výkon Martina Macíka, který svým celkovým časem v etapě předstihl víc jak dvě třetiny závodního pole motocyklů.