Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (36. týden)

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 28 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Letní promítání filmů pod širým nebem už skončilo a filmoví fanoušci tak musí vzít zavděk třemi stálými regionálními biografy. Sedlčanský v pátek promítá český tragikomický snímek ‘Na střeše’ v režii Jiřího Mádla. V sobotu pak můžete v sedlčanském kině zhlédnout poutavý film ‘Zelená kniha’. V Sedlci mohou diváci v pátek zavítat na americký sci-fi film ‘Captain Marvel’. V neděli v podvečer pak promítá i kino v Kosově Hoře, na programu má českou komedii ‘Ženy v běhu’.

Nejvíc akcí se odehraje v sobotu. V dopoledních hodinách se před OÚ v Kamýku nad Vltavou konají ‘Farmářské trhy’ a v Počepicích ‘Rozloučení s létem’. Odpoledne nám dává na výběr možnost navštívit na Vítkově náměstí v Prčici ‘Vítkovské slavnosti’. Nabídka zve i do lomu Bořená Hora, kde se představí ‘RC modeláři’ se svými lodními, leteckými i dalšími modely. Možností je i návštěva sedlčanského zimního stadionu a shlédnutí některého z úvodních utkání 15. ročníku hokejového ‘Hobby turnaje’.

Tím však sobotní nabídka nekončí. Stačí nasednout na autobus kyvadlové dopravy odjíždějící každou hodinu z nástupiště provizorního autobusového nádraží a vyrazit do vysokochlumeckého pivovaru. Tady na nádvoří proběhnou ‘Dny pivovaru 2019’. Stejně tak je možné v sobotním odpoledni vyrazit na zámek Červený Hrádek na tradiční zářijový koncert v rytířském sále. V rámci akce Hudební klenoty na Zámku Červený Hrádek tu vystoupí ‘Old Timers Jazz Band Praha’ hrající převážně improvizovaný jazz.

Ani neděli není nutné prosedět doma u televize. Předně už od brzkého rána bude v areálu Sedlčanské kotliny probíhat ‘burza’, na které je možné prodat či zakoupit prakticky cokoliv. Nutné je i připomenout odpolední ‘veřejné bruslení’ na sedlčanském zimním stadionu a následnou trojici zápasů pohárového turnaje. Také na fotbal se nechá v neděli vyrazit, v Sedlčanech hraje B tým Tatranu se Spartakem Rožmitál pod Třemšínem a v Sedlci se utká místní Sokol Sedlec-Prčice s mužstvem TJ Jíloviště.