Tatranu se doma daří, získal další body

SEDLČANY – Fotbalisté Tatranu Sedlčany i po čtvrtém kole krajského přeboru drží domácí neporazitelnost. Tentokrát jim  na domácím stadionu v neděli 4. září bylo kvalitní mužstvo Tatranu Rakovník. Utkání bylo celých devadesát minut vyrovnané, nakonec po bojovném výkonu se ze zisku třech bodů přece jen radovali domácí fotbalisté.  Tatran Sedlčany – Tatran RAKO Rakovník 3:2 (2:1).

„Zápas začal velkým náporem našich hráčů a už v druhé minutě mohl Tatran poslat do vedení Martin Valsa, který měl dvě šance. Podobně si počínal v šesté minutě v pokutovém území zcela volný Kopřiva. V 15. minutě poprvé zahrozili hosté, ale jejich šanci vyřešil Bartoš. Toto varování naši hráči nevzali vážně a hosté toho v 16. minutě využili ke vstřelení vedoucí branky – 0:1. Ve 28. a 30. minutě se dostal do obrovských šancí po přihrávkách Fejtla a Matouška znovu Martin Valsa, skore však nezměnil. Naši hráči  dál pokračovali v náporu a ve 37. minutě už se radovali s vyrovnávající branky. Matoušek nahrál Pudilovi před velký čtverec a ten z první nádherně trefil branku 1:1. To ale nebylo všechno, ve 42. minutě předvedl Tatran nádhernou akci. Bartoš nahrál Soldátovi, ten obešel hostujícího obránce, nahrál pod sebe na nabíhajícího Martina Valsu a ten tvrdou střelou levou nohou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:1. V první půlce se hrál výborný fotbal a naše vedení mohlo být výraznější,“ řekl k prvnímu poločasu manažér mužstva Tatranu Jiří Voráček.

„Naši hráči se snažili ve druhé půlce přidat třetí branku, ale soupeř měl svojí kvalitu a předváděl dobrý fotbal. Přesto jsme měli na začátku dréhuho poločasu první šanci my. Soldát obešel několik hráčů a vyzval ke skórování Fejtla,ale ten mířil nad. Hosté byli blízko ke vstřelení branky v 59. minutě po kopu s rohu, ale hostující hráč hlavou těsně minul.V 65. minutě opět vyzval Soldát ke skórování Fejtla, ale jeho tvrdá střela šla těsně vedle. Běžela 81. minuta a bylo po zaváhání našich hráčů vyrovnáno – 2:2. O čtyři minuty později vybojoval Feltl míč a křížnou střelou rozhodl o našem vítězství – 3:2. Naše mužstvo v souboji Tatranů předvedlo kvalitní výkon a dobrého soupeře zaslouženě porazilo.Celé mužstvo dřelo a chtělo odčinit špatný výkon s Berouna a to se mu podařilo. Výborně hráli oba krajní záložníci Soldát a Fejtl a bezchybně hrající Řehák,“ doplnil Jiří Voráček.