Tatran podruhé doma naplno bodoval

SEDLČANY – V divizní skupině A se hrála většina zápasů osmého kola už v sobotu. V neděli 27. září bylo na programu pouze dopolední utkání v Karlových Varech a odpolední zápas Tatranu Sedlčany s mužstvem Malše Roudné. Před průměrnou diváckou kulisou se domácí museli až do posledních chvil obávat o plný bodový zisk, definitivní potvrzení tří bodů přinesla až poslední minuta.

V úvodu prvního poločasu byla hra domácích hodně nepřesná, když nejprve hosté vystihli malou domů a posléze nastřelili tyč. Hra domácích se postupně uklidnila a přišly i gólové šance Soldáta, Němce a Kdolského. Uklidnění v řadách domácích fanoušků přinesla až 35. minuta, kdy po učebnicové akci a přihrávkách Peška a Soldáta na Němce posledně jmenovaný skóroval. Minutu před konce půle mohl Němec navýšit skóre, ale branku netrefil.

Druhý poločas začal Tatran náporem jehož výsledkem byla nádherná trefa Peška z dvaceti metrů za záda hostujícího brankáře. Stačila však chvilka nepozornosti v řadách domácích a hosté z trestného kopu o dvě minuty později snížili na 2:1. V 70. minutě si na přihrávku Soldáta naběhl Kvěch, oklamal obránce a zvýšil náskok domácích na rozdíl dvou gólů. Za další čtyři minuty si vysoký hráč hostů naběhl na standardní situaci a rázem to bylo 3:2. Vše rozhodla až 90. minuta, kdy nejprve hosté mohli po rohovém kopu hlavou vyrovnat, ale mezi tyče se netrefili. V následném rychlém protiútoku byl v pokutovém území faulován Soldát a Pešek znovu dokázal, že penalty proměňovat umí. „Mužstvo podalo přes zdravotní problémy některých hráčů dobrý výkon. Jedničkou byl tentokrát Soldát, který asistoval u všech branek, opět spolehlivý výkon podal Brotánek,“ řekl po zápase Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.

Tatran Sedlčany – Malše Roudné
4:2 (1:0)
Góly: 36. min. Němec, 52. Pešek, 70. Kvěch, 90. Pešek (p.) – 54. Jasanský, 76. Turek
Žuté karty: 42. Soldát, 64. Němec, 75. Čejda – 28. Píša, 62. Lonsmín, 73. Otepka
Sestava Tatranu: Capouch – Řehák, Vystyd, Brotánek, Pešek – Matoušek (86. Sůsa), Kvěch (74. Čejda), Kdolský (79. Sirotek), Senft (65. Lípa) – Soldát, Němec
Rozhodčí: Brychta – Fojtík, Čechlovský