Tatran porazil favorita na trestná střílení

SEDLČANY – Hokejisté Tatranu Sedlčany hostili v krajské soutěži na domácím ledě v sobotu 7. února mužstvo HC Žabonosy. Hostům po šestnácti odehraných kolech patřila před utkáním třetí příčka. Tatran naopak průběžnou jedenáctičlennou tabulku uzavíral. V prvním vzájemném utkání Žabonosy na domácím kolínském ledě vyhrály 5:0. V sobotním utkání byly hosté zcela jasným favoritem, už také proto, že přijeli s plným počtem hráčů. Tatran stejně jako před týdnem nastoupil k zápasu jen se dvěma kompletními pětkami. Přesto to byli domácí hokejisté, kteří po heroickém výkonu a zároveň hodně dramatické poslední třetině porazili favorita po samostatných nájezdech. Tatran Sedlčany vs. HC Žabonosy 6:5 (0:1, 2:0, 3:4, 1:0).

První třetina utkání vyzněla lépe pro hosty, kteří šli do kabin s jednogólovým náskokem. Až téměř do poloviny druhé třetiny nic nenaznačovalo, že několik desítek diváků bude nakonec svědkem dramatického hokeje plného zvratů. Přibližně v polovině druhé třetiny však domácí dvěma rychlými góly otočili výsledek a šli do vedení 2:1. Tímto výsledkem také druhá třetina skočila. Hned na začátku třetí třetiny domácí využili zbytku přesilovky ještě z konce druhé třetiny a zvýšili na 3.1. Když o tři minuty později přidal Tatran čtvrtý gól, zdálo se, že o překvapivém výsledku je rozhodnuto.

To však teprve drama začalo vrcholit. Hosté v 46. minutě snížili na 4:2 a po oddechovém čase v 50. minutě na ukazateli skóre svítil výsledek už jen 4:3. V 52. minutě byl vyloučen hráč hostů za podražení, přesto o minutu později hostující Žabonosy srovnaly v oslabení na 4:4. Tento stav vydržel až do poslední minuty, kdy domácí 50 vteřin před koncem po odvolání brankáře a při hře šest na čtyři vstřelili pátý gól. V tu dobu v hledišti už nebyl snad nikdo, kdo by nevěřil, že domácí zvítězí. Hosté však vsadili vše na jednu kartu, odvolali také svého gólmana a 18 vteřin před koncem srovnali na 5:5. Tímto výsledkem také utkání v normálním čase skončilo, podle hokejových pravidel měl tedy zápas pokračovat prodloužením. Místo toho však následovala rovnou trestná střílení, rozhodnutí přinesla až třetí série.