Rozhodly dva góly v rozmezí šesti minut

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

HOŘOVICE – Tahákem 12. kola fotbalové Divize skupiny A bylo především derby dvou soupeřů z nejvyšších pater průběžné tabulky. Lídr skupiny FK Hořovicko hostil v sobotu 24. října na svém stadionu třetí tým tabulky Tatran Sedlčany. Domácí se představili jako zkušený celek, hosté naopak hlavně v první půli neměli zrovna svůj den. Derby dvou dosud nejúspěšnějších středočeských celků tak rozhodly v prvním poločase dva góly domácích v rozmezí šesti minut. Druhou půli si už domácí s přehledem pohlídali a přidali třetí branku.

Prvních pět minut utkání patřilo překvapivě hostům, ale kromě jednoho trestného kopu z nich nic nevytěžili. V 7. minutě měl však Tatran štěstí, když hlavička domácích skončila na tyči. Další minuty mnoho líbivého a kombinačního fotbalu nepřinesly, hra se odehrávala hlavně mezi šestnáctkami. Pak však stačil dlouhý odkop domácích, k míči se dostal v 18. min Rampa a přesnou přízemní střelou k levé tyči otevřel skóre. V 24. minutě si po dlouhém centru naběhl mezi hostující obránce Zítek, obešel  vybíhajícího Capoucha a zvýšil na 2:0. Domácí nadále praktikovali jednoduchý fotbal s dlouhými a přesnými centry, Tatran se naopak utápěl v nepřesnosti a neschopnosti založit jedinou kloudnou akci. Na domácího gólmana tak sedlčanští fotbalisté za celou první půli vůbec nevystřelili.

Do druhé půle vystřídali hosté dva hráče a v 49. minutě si vypracovali také první slibnou šanci. Domácí znovu zahrozili v 62. minutě, naštěstí míč za již překonaným Capouchem šel podél celé branky mimo tyče. Hostující Tatran se dál snažil o zkorigování výsledku, ale žádná z střel neskončila v síti Hořovicka. Nepřesný byl i v 75. minutě trestný kop domácích, takže ani v tomto případě se skóre neměnilo. Další šanci domácí zahodili v 82. minutě, kdy samostatně postupujícímu hráči stačil hostující obránce na poslední chvíli odkopnout míč od nohy na roh. Tečku za utkáním udělal v 88. minutě další rychlý brejk domácích po levé straně a centr, na který si naběhl Mojdl a překonal potřetí Capoucha v brance hostů. V 90. minutě se dočkali i hosté, ale gól jim nebyl pro předchozí ofsajd uznán. „Domácí  nebyli o tolik lepší, jak by se mohlo podle konečného výsledku jevit. Jenže naši hráči působili v prvním poločase dojmem, jako kdyby se ze soupeře podělali. Zápas máme za sebou a před sebou máme  ještě tři kola, kdy můžeme ukázat našim fanouškům, že umíme vítězit,“ řekl po utkání Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu.