Přehradu ovládnou lodě s dračí hlavou

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Sobota 28. května bude opět patřit v Sedlčanech dračím lodím. Na vodní ploše sedlčanské přehrady se v tento den jede už pošesté v historii závod Dragon Boat Grand Prix Sedlčany 2016. Jedná se o celosezónní soutěž závodů dračích lodí pro amatérské a firemní posádky, které nejsou registrované pro závody Českého poháru dračích lodí. Pro začátečníky, kteří nemají žádnou zkušenost s pádlováním na dračí lodi je určena kategorie FUN, která se jezdí samostatně v rámci závodů DBGP, ale vyhodnocuje se a oceňuje zvlášť.

Závodit se bude na sedlčanské přehradě od sobotního dopoledne na tratích o délce 200 a 1000 metrů, přihlásit se prakticky může libovolná posádka o dvaceti pádlujících členech doplněná bubeníkem. Kormidelníka dodává pořadatel akce, což je Česká asociace dračích lodí. Stejně tak pořadatel poskytuje amatérským posádkám lodě, pádla a provádí teoretickou instruktáž ještě před vyplutím na vodu. Přihlášené posádky si mohou v pátek před závody zapůjčit přímo u loděnice Tatranu zdarma loď k tréninku.

Loni na vodu sedlčanské přehrady vyplulo na tratích 200 a 1000 metrů celkem osmnáct posádek, vítězství si na obou tratích v závodě Grand Prix vybojovala domácí posádka Průtrž Dračen, druhou příčku obsadila posádka Dragon team Předotín, třetí skončil plzeňský tým Pilsner Dragons. Z FUN posádek si prvenství na 200 metrů odnesla dračí loď Spermií Šebáňovice, na kilometru byla ve finále nejrychlejší loď STROSu. V ženské kategorii se z prvenství radovala posádka složená z krásných žen, tedy domácí KŽ Dračeny.