Neporazitelnost Tatranu skončila v Plzni

PLZEŇ – Cílem sedlčanských fotbalistů a jejich věrných fanoušků byla v sobotu 3. října severovýchodní část města proslulého světoznámou značkou piva a kvalitního evropského fotbalu – Plzeň. V 9. kole Divize skupiny A tu fotbalisté Tatranu Sedlčany změřili síly s domácím mužstvem SK Senco Doubravka. Domácí vyrukovali na Tatran, který nastoupil v brance se sedmnáctiletým dorostencem Dominikem Hladkým, rychlou útočnou hrou po křídlech, kterou především v první půli trápili nejisté zadní řady hostů. Druhý poločas byl herně přece jen vyrovnanější, ale po třetí vstřelené brance domácích bylo jasné, že osm kol dlouhá šňůra neporazitelnosti Tatranu Sedlčany skončila.

Úvod zápasu byl zcela v režii domácích, kteří si první jasnou gólovou šanci vytvořili už v 4. minutě. Naštěstí pro Tatran měli vychýlenou mušku, ale v 8. minutě už mířili přesně. Po rychlé rozehrávce překonal gólmana Hladkého zblízka Krejčí. Domácí i nadále útočili, v 14. minutě zachránila Tatran po rohovém kopu pravá tyč. Další centr před branku hostů v 18. minutě znamenal druhou branku v síti Tatranu, jejím autorem byl opět zblízka Novák. Tatran od 20. minuty se přece jen víc osměloval, ale obrana domácích byla vždy na místě. Jediné vzrušení v řadách Doubravky přinesla 27. minuta, kdy obránce hlavou málem překonal vlastního gólmana. V 32. minutě hosté prvně vystřelili na branku, ale domácí brankář stačil střelu reflexivně vytáhnout nad břevno. Krátce před koncem první půle měli hosté znovu štěstí, když domácí útočník sám před Hladkým se nadvakrát ukopl.

Druhý poločas začali hosté přece jen kombinačně odvážněji, ale v obranné fázi byli domácí nadále bezchybní a hosté v útoku střelecky neškodní. Naopak to byli domácí, kteří v 67. minutě po nejistém zákroku Hladkého a pohotové dorážce Petrželky zvýšili na 3:0.  Po této brance Senco zapnulo opět na vyšší obrátky a s přehledem kontrolovalo hru. Tatran přece jen trochu vystrašil domácího gólmana v 79. minutě, ale ani tentokrát dorážka nemířila mezi tyče. V 86. minutě „zazdili“ domácí další tutovku, když jejich osamocený útočník na hranici penalty mířil daleko vedle branky.