Martin Macík předvedl v sedmé etapě excelentní výkon, dojel na 3. místě!

DAKAR 2010 – Posádka liazky Martina Macíka s navigátorem Josefem Kalinou a mechanikem Janem Bervicem má šťastně a úspěšně za sebou nejdelší speciálku celé rally. Na 600 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku Macík odstartoval ve 13:36 hod. našeho času a etapu posádka dokončila po osmi a půl hodinách na vynikajícím třetím místě. Etapové třetí místo vyneslo zároveň Martina Macíka v průběžném pořadí na čtvrtou příčku.

Nejdelší speciálka celé rally Iquique – Antofagasta byla zároveň i tou nejrozmanitější. Na trati se vystřídaly snad všechny povrchy od písku a dun, přes jemný štěrkopísek až po dlouhé sjezdy a výjezdy v kamenitých úsecích. Zajímavostí etapy byl i padesát kilometrů dlouhý asfaltový úsek, po němž se závodníci vyhýbali přírodní rezervaci.

Macík odstartoval s rozvahou a na první (64 km) i druhé kontrole (79 km) byl klasifikován jako osmý. Na dalších dvou kontrolách se objevil už na sedmém místě, na 355. kilometru už figuroval na místě třetím, které si po souboji s vozy Ginaf nakonec udržel až do cíle 7. etapy. Dnes čeká na soutěžící volný den, zítra 8. etapa z Antofagasta do Copiapó s gigantickými dunami severně od cílového místa.