Dramatický závěr zvládly lépe Cvočkaři

SEDLČANY – Závěrečné kolo krajské hokejové soutěže mužů svedlo na sedlčanský zimní stadion dvě mužstva ze dna tabulky. V průběžné tabulce osmý Tatran Sedlčany hostil v sobotu 7. března desáté HC Cvočkaře Hořovice. Protože mezi oběma týmy byl rozdíl pouhého jednoho bodu, bylo už předem jasné, že oběma mužstvům půjde především o prestiž a lepší konečné umístění. Zápas byl od začátku vyrovnaný, v poslední třetině získali domácí dvoubrankové vedení, ale ani to jim nestačilo. V normální hrací době skončil zápas nerozhodným výsledkem 5:5, v samostatných nájezdech byli šťastnější hosté. Tatran Sedlčany vs. HC Cvočkaři Hořovice 5:6 (1:1, 2:2, 2:2, 0:1).

Vše podstatné v tomto utkání se odehrálo až v poslední třetině. Do té nastupovaly oba týmy za nerozhodného stavu 3:3, domácí navíc s výhodou dvouminutové přesilovky. Z té nic nevytěžili, naopak po vyloučení hráče Tatranu se síly na ledě vyrovnaly. Poté ani další dvouminutovou přesilovku Tatran nevyužil, do vedení 4:3 se přesto domácí  dostali v 48. minutě. O šest minut později domácí hokejisté zvýšili na 5:3 a nadále kontrolovali hru. Minutu před koncem se už zdálo, že o vítězství Tatranu není pochyb. Jenže hosté si vše nechali na posledních 50 vteřin hry, kdy nejprve snížili na rozdíl jedné branky. To je vyhecovalo k tomu, že odvolali brankáře a při hře šest na pět necelé čtyři vteřiny před koncem srovnali na 5:5.

V konečném účtování si obě mužstva prohodila svá pořadí v tabulce. Hořovice se posunuly na sedmou příčku, Tatran v sezoně 2014/2015 končí na místě osmém. O umístění rozhodly při stejném bodovém zisku (18 bodů) výsledky vzájemných utkání. Devátá je Hvězda Kladno (17 bodů), desáté HC Zlonice (16), tabulku uzavírá mužstvo TJ Božetice s patnácti body. Postupujícím zpět do krajské hokejové ligy se stal tým HK Králův Dvůr se ziskem 54 bodů, druzí Sršni Kutná Hora mají o dva body méně.