Hokejisté Tatranu navýšili v tabulce krajské soutěže náskok na pět bodů

SEDLČANY – O uplynulém víkendu se hrálo deváté kolo hokejové Středočeské krajské soutěže. V něm hokejisté Tatranu Sedlčany hostili v sobotu 9. prosince mužstvo HC Rakovník B a po šedesáti minutách čisté hry si připsali na své konto další tři důležité body za vítězství 5:3 (2:1, 2:0, 1:2). Domácím vyšel úvod utkání, do vedení šli už ve druhé minutě. Za dalších sedm minut to bylo už 2:0, když domácí využili přesilovku. v 10. minutě hosté snížili na 2:1 a tímto výsledkem první třetina i skončila.

Ve druhé třetině se střelecky dařilo jen domácím, kteří v 29. minutě zvýšili na 3:1. Druhá polovina třetiny se vyznačovala častými vylučováními na obou stranách. Domácí měli šanci zvýšit náskok při hře 5 na 3, ale nakonec se jim povedlo využít přesilovky až dvě minuty před koncem druhé třetiny. Ve třetí třetině hosté nejprve v 47. minutě snížili na 4:2, domácí však rychle odpověděli a za dvě minuty byl jejich náskok opět tříbodový. Tečku za utkáním udělali hosté v poslední minutě utkání, když v oslabení snížili na konečných 5:3.

Tatran Sedlčany po devíti kolech nadále zůstává s 27 body v čele průběžné tabulky. Průběžně druhé Kralupy nad Vltavou ztrácejí na Tatran pět bodů, třetí Žebrák ztrácí na Tatran bodů sedm. K odvetnému utkánímu 10. kola s třetím mužstvem průběžné tabulky zajíždí Tatran Sedlčany v sobotu 16. prosince na zimní stadion do Hořovic. V prvním vzájemném měření sil porazili sedlčanští hokejisté soupeře ze Žebráku na domácím stadionu vysoko 12:5 (1:0, 5:3, 6:2).