Fotbalisté Tatranu v Nymburku vyhráli

STŘEDNÍ ČECHY – Krajský fotbalový přebor má za sebou odehraných už šest jarních kol. Fotbalisté Tatranu Sedlčany v nich zatím předvádějí výkony jak na houpačce. Zatímco v minulém kole doma přes množství šancí prohráli s Kutnou Horou, tentokrát si z Nymburka přivezli tři body. Utkání 21. kola Středočeského přeboru se se hrálo v neděli 15. dubna, Tatran v něm zajížděl na hřiště dalšího kandidáta na sestup, mužstva SK Polabanu Nymburk.

Už podle konečného výsledku 3:0 (1:0) pro Tatran je vidět, že na promočeném a rozbahněném hřišti  se sedlčanským fotbalistům dařilo i gólově. První branka padla ve 23. minutě prvního poločasu po pěkné kombinaci, autorem byl Martin Valsa. Další branku zaznamenal v druhém poločase Bartoš po vhozeném dlouhém autu, kdy se hlavou trefil přes celou bránu Nymburka. Třetí branka pak padla v 64. minutě po zmatcích v domácí obraně, kdy po přihrávce skrz malé vápno volný Martin Valsa  u druhé tyče znovu skóroval.

Tatran Sedlčany se tímto vítězstvím odpoutal od sestupových vod, zatímco Tatran na 11. místě má 26 bodů, týmy na 15. a 16. místě průběžné tabulky mají shodně o devět bodů méně. Zda se v Nymburku jednalo jen o náhodně dobrý střelecký výkon, to ukáže utkání v neděli 22. dubna. Tatran doma hostí tým z horní části tabulky, Sokol Nové Strašecí. Ten má před sedlčanským týmem tříbodový náskok.

„Za předvedený výkon je potřeba mužstvo pochválit, po ztrátě míče okamžitě vytvořilo neprostupnou hráz, od které se rozbíjeli domácí útoky jako příbojové vlny od skály. Přesto musím vyzdvihnout výkon dvou hráčů. Prvním je Bosák v brance, který chytá venku ve výborné formě a druhý Martin Valsa, který má výbornou, jak herní tak střeleckou formu. Ani obrana domácích v čele s bývalým reprezentantem sparťanem Michalem Horňákem na něj nestačila! Další zápas hrajeme doma proti Novému Strašecí a vítězství nás může posunout do klidného středu tabulky,“ zhodnotil výkon Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.