V Hradci exceloval bezchybný Capouch

JINDŘICHŮV HRADEC – Dvěma dopoledními zápasy odstartovalo v sobotu 5. září páté kolo fotbalové divize skupiny A. Jedním z těchto zápasů byl i domácí duel FK Jindřichova Hradce 1910 s lídrem tabulky Tatranem Sedlčany. V utkání dvou divizních nováčků necelé dvě stovky diváků v normálním hracím čase gól neviděly. V následné penaltové loterii se pak vyznamenal gólman Tatranu Pavel Capouch, když domácím zlikvidoval všechny střely, které na něj vyslali. „Všichni si zaslouží pochvalu za to, že ani ve třetím zápase venku jsme neinkasovali,“ řekl Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu.

Úvod zápasu byl oboustranně hodně opatrný, domácí se tlačili do útoků, hosté se většinou soustředili na obranu a rychlé brejky. Domácí prvně zahrozili v 10. minutě, ale jejich střela těsně minula pravý horní roh branky. Další pěknou střelu vyslali domácí na Capoucha v brance Tatranu v 19. minutě, v téže minutě musel po brejku Němce zasahovat nohama i gólman Hradce. Hosté zahrozili v 25. minutě, kdy po centru zprava nabíhající hráč nedosáhl před brankou nohou na míč. Při další rychlé kombinaci hostů v 34. minutě se vytáhl domácí gólman, když jen reflexivně vytlačil střelu Němce. To byla zároveň poslední vážnější akce první půle, do kabin šla mužstva za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu kopali domácí krátce po sobě tři rohové kopy, ale ani ty na skóre nic nezměnily. Pokud se některé z mužstev rozhodlo ke střelbě, buď střela mířila mimo tyče, nebo si s ní poradili brankáři. Zajímavější fotbal viděli diváci až od 60. minuty, kdy oba týmy otevřeli hru a začali mnohem víc útočit. Posledních deset minut už bylo jen o tom, kdo vstřelí vítězný gól. Aktivnější v tomto směru byli domácí, ale i jim scházel potřebný klid k zakončení. Tatran v té době působil dojmem, že s remízou je spokojen a čeká na penalty. Přesto to byli hosté, kteří v 87. minutě byli po rohovém kopu hodně blízko ke gólu. Utkání po devadesáti minutách nemělo vítěze, ke slovu tak přišel penaltový rozstřel. Jako první se k míči postavil Pešek a dal, následnou střelu domácích vytáhl gólman Capouch. Také v druhé sérii se situace opakovala, Brotánek dal, Capouch vyrazil. V třetí sérii znovu exceloval Pavel Capouch, když před tím Vystyd neskóroval. Čtvrtá série, a úspěšně kopnutá penalta Řeháka, pak definitivně rozhodla o dvou bodech Tatranu.

Šancí na góly měl domácí Tatran v první půli dost. Nedokázal je ale využít a prohrál