Zánik sedlčanské mlékárny květnovou míru nezaměstnanosti neovlivnil

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v květnu znovu ubylo, vyplývá to z nově zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci května z celkového počtu 13 733 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno 259 lidí bez práce. V porovnání s měsícem dubnem roku 2019 to znamená pokles během jediného měsíce o dalších 25 nezaměstnaných. Květnová míra nezaměstnanosti se tak z letošních dubnových dvou procent snížila o jednu desetinu na květnových 1,9 procenta.

Ke stejnému datu (31. května 2019) bylo na Sedlčansku 210 volných míst, což je deset méně než ke konci dubna 2019. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo v květnu relativně nejvíce lidí bez práce v Křepenicích (3,3%), v Prosenické Lhotě (3,1%), v Milešově a také ve Svatém Janu (shodně 2,9%). Nejnižší míru nezaměstnanosti měly v květnu obce Nalžovice (0,7%), Počepice (1,1%) , Příčovy a Radíč (shodně 1,4%). V dalších obcích Sedlčanska se míra nezaměstnanosti pohybovala kolem průměru.

V Sedlčanech bylo ke konci května letošního roku bez práce 99 lidí při míře nezaměstnanosti 2,2 procenta a počtu 96 volných míst. Nezaměstnanost se tak v samotných Sedlčanech oproti dubnu letošního roku nezvýšila ani nesnížila. Přičemž počet volných míst se snížil o čtrnáct. V Sedlci-Prčici dosáhla v květnu míra nezaměstnanosti 1,4 procenta při počtu 24 lidí bez práce a 21 volných míst. Ve třetím městě regionu v Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při počtu jedenácti lidí bez práce klesla o tři desetiny na 1,5 procenta.