Studené počasí nadále trvá, teploty zůstanou pod normálem asi až do konce dubna

Studené počasí, které vtrhlo do Česka, u nás přetrvá o něco déle, než jsme ještě před několika dny očekávali. Aktuálně to vypadá, že stávající teploty se během nadcházejícího víkendu ještě sníží. V pátek večer a noci sobotu jsou očekávány poměrně četnější srážky, související s další studenou frontou. Sobotní teploty, doprovázené velkou oblačností a přeháňkami, vystoupí jen na 5 a 10 stupňů.

V neděli by mělo ubýt srážek, v snad i oblačnosti, ale ve velmi studeném vzduchu se nijak neoteplí a naopak ranní minima na velké části Česka poklesnou i pod bod mrazu. Další mrazivé ráno, možná z této vlny nejstudenější, je očekáno v noci na pondělí. Tím vlastně tato studená vlna slavnostně vyvrcholí. Během příštího týdne se bude postupně oteplovat, ale jen velice pomalu.

Vypadá to, že teplotně podprůměrné počasí vydrží až do konce měsíce dubna, i když na závěr dubna se předpovědní modely zatím ještě výrazně rozcházejí. Průměrně by se v posledních dubnových dnech budou denní teploty pohybovat mezi 15 a 20 °C. Tedy vlastně daleko níže, než byly letos na začátku měsíce dubna i na konci března.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay