Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Zánik sedlčanské mlékárny květnovou míru nezaměstnanosti neovlivnil

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v květnu znovu ubylo, vyplývá to z nově zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci května z celkového počtu 13 733 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno 259 lidí bez práce. V porovnání s měsícem dubnem roku 2019 to znamená pokles během jediného měsíce o dalších 25 nezaměstnaných. Květnová míra nezaměstnanosti se tak z letošních dubnových dvou procent snížila o jednu desetinu na květnových 1,9 procenta.

Ke stejnému datu (31. května 2019) bylo na Sedlčansku 210 volných míst, což je deset méně než ke konci dubna 2019. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo v květnu relativně nejvíce lidí bez práce v Křepenicích (3,3%), v Prosenické Lhotě (3,1%), v Milešově a také ve Svatém Janu (shodně 2,9%). Nejnižší míru nezaměstnanosti měly v květnu obce Nalžovice (0,7%), Počepice (1,1%) , Příčovy a Radíč (shodně 1,4%). V dalších obcích Sedlčanska se míra nezaměstnanosti pohybovala kolem průměru.

V Sedlčanech bylo ke konci května letošního roku bez práce 99 lidí při míře nezaměstnanosti 2,2 procenta a počtu 96 volných míst. Nezaměstnanost se tak v samotných Sedlčanech oproti dubnu letošního roku nezvýšila ani nesnížila. Přičemž počet volných míst se snížil o čtrnáct. V Sedlci-Prčici dosáhla v květnu míra nezaměstnanosti 1,4 procenta při počtu 24 lidí bez práce a 21 volných míst. Ve třetím městě regionu v Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při počtu jedenácti lidí bez práce klesla o tři desetiny na 1,5 procenta.