Na Slapech se kvalita vody nezměnila, na Orlíku přibývá vodní mikroflóry

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Červenec je před námi a s jeho začátkem každoročně tolik toužebně očekávané období prázdnin a dovolených. Lidé by měli zapomenout na své starosti, děti na své povinnosti a plně se věnovat odpočinku. No a kde jinde se nejlépe regenerovat, než v přírodě, nejlépe na břehu řeky nebo hezkého rybníka s čistou vodou. S čistotou vody souvisejí i pravidelné kontroly její kvality ze strany středočeských hygieniků. V minulých dnech tak proběhlo další kolo pravidelných kontrol na většině koupacích míst po celé České republice a pochopitelně i ve Středočeském kraji.

Podle dodaných výsledků je na všech sledovaných vodních plochách, využívaných ke koupání ve volné přírodě v současné době kvalita vody na dobré úrovni. Oproti kontrolám před 14 dny však došlo k mírnému zhoršení pouze na přehradní nádrži Orlík. Zde se již projevilo teplé období panující v letošním roce od dubna a na všech zdejších lokalitách se projevil nárůst vodní mikroflóry. Obsah chlorofylu ani počty sinic však zatím nedosahují významných hodnot a podle provedených rozborů byla na všech sledovaných místech kvalita vody hodnocena stupněm dva, tzn. voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi.

Autor/zdroj: Krajská hygienická stanice