Záchranáři mají na Slapské přehradě nový člun se jménem Svatý Jan Nepomucký

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeští záchranáři slavnostně spustili na vodu nový člun, pokřtěný jménem Svatý Jan Nepomucký, s délkou trupu 6,97 m a šířkou 2,79 m. Plavidlo je vybavené nejmodernější přístrojovou a zdravotnickou technikou. O vyslání posádky člunu, stejně jako posádky sanitky, vždy rozhodují operátoři ze Zdravotnického operačního střediska. Posádka člunu po ošetření pacienta převeze k sanitce, která ho pak transportuje do nemocnice.

Vodní záchranná služba byla na Slapské přehradě zprovozněna v roce 1999. Záchranáři na Slapech slouží 24 hodin denně sedm dní v týdnů. „Vodní záchrannou službu zařazujeme každoročně do provozu v době letních prázdnin, především z důvodu velkého nárůstu obyvatelstva v chatových a rekreačních oblastech, kempech a koupalištích v okolí přehrady,“ uvedl ředitel MUDr. Pavel Rusý.

„Každoročně se zejména v letních měsících zvyšuje počet rekreantů v okolí Slapské přehrady, kdy zvýšený nápor pociťuje nejen naše záchranka, ale např. i naše Benešovská nemocnice,“ doplnil náměstek hejtmanky Ing. Pavel Pavlík. Vloni měli za sezónu záchranáři 66 výjezdů. Zasahovali u pacientů s různými typy úrazů, kolapsovými stavy, dušností nebo třeba cévní mozkovou příhodou.

Zdroj/foto: TZ Záchranka