V kotlině kraloval Rakušan Alois Höller

SEDLČANY – Závodiště Sedlčanská kotlina hostilo o uplynulém víkendu první závod Mezinárodního mistrovství ČR v rallycrossu, jenž byl zároveň započítáván do seriálu Zóny střední Evropy. Trať i přes předchozí lijáky pořadatelé zvládli připravit tak, že nebylo problémem odjet všechny závody včetně kartcrossu a České trofeje historických aut. Původní startovní listina hlavního závodu MMČR obsahovala ve třech divizích téměř třicítku závodníků.

Nejsilnější divizi SuperCars, která byla čistě záležitostí šesti zahraničních jezdců, kraloval Rakušan Alois Höller s vozem Ford Focus T16. S dalším vozem značky Ford, tentokrát fordem Fiesta, dojel na druhém místě další Rakušan Max Pucher. Třetí ve finálové jízdě skončil Tristian Ekker s vozem VW POLO 4×4. Na startu divize Super 1600 se v kotlině představilo také šest jezdců, z toho i jeden český závodník. Vítěznou trofej si ze Sedlčan v této divizi odvezl Maďar Luigi, druhý skončil český závodník Josef Šusta, třetí pak Rakušan Erwin Frieszl.

Nejpočetněji (čtrnácti jezdci) byla v Sedlčanech zastoupena divize SuperNationals. Tu s přehledem vyhrál Roman Častoral s vozem Opel Astra, pro druhé místo si dojel další Čech Jakub Bittman s vozem Puegot 206, třetí skončil Slovák Karol Šedivý s vozem Seat Ibiza. Závod historických vozidel vyhrál v divizi 4×4 Petr Koutný s fiatem X1/9, v divizi nad 1600 vůz Škoda 120 pilotovaný Jiřím Matějkou a v divizi do 1600 se z vítězství radoval Václav Veverka s puegotem 106.