V kotlině i napodruhé vyhrál Alois Höller

SEDLČANY – Čtvrtý závod mezinárodního mistrovství České republiky (MMČR), který se jel v sobotu 19. a neděli 20. července v Sedlčanské kotlině, opět připomínal spíše otevřené mistrovství Rakouska. Do sobotních úvodních rozjížděk MMČR nastoupilo ve čtyřech divizích celkem 38 závodníků, z toho 28 jezdců z Rakouska, devět z Česka a jeden maďarský závodník. Přitom už před startem prvních rozjížděk bylo jasné, že nedělní finále mají jisté všichni závodníci jak divize Cuper Cars (4 jezdci), tak také divize Super 1600 (6 jezdců).

Stejně jako před sedmi týdny při úvodním závodě seriálu MMČR v Sedlčanské kotlině, tak i tentokrát v divizi Super Cars zvítězil Rakušan Alois Höller s vozem Ford Focus T16. Podobně i divizi Super 1600 ovládl v Sedlčanech jako posledně Maďar Luigi s vozem Škoda Fabia MK2, druhý skončil český závodník Jan Skála (Puegot 208). První tři místa v divizi Super National si rozdělili čeští závodníci v pořadí Jakub Bitman (Puegot 206) , Roman Častoral (Opel Astra) a Karel Václavík (VW Golf III). V jednotlivých divizích průběžně vedou Höller (70 bodů), Luci (60 bodů) a Bitmann (67 bodů). Další závod MMČR se jede koncem srpna v rakouském Nordringu.

Divizi National vyhrál Rakušan Sven Förster s vozem VW Polo, český závodník z nedaleké Střezimíře Martin Fidrmuc skončil na dvanáctém místě. Závod historických vozidel vyhrál v divizi 4×4 Petr Koutný s fiatem X1/9, v divizi nad 1600 vůz Škoda 120 pilotovaný Jiřím Matějkou a v divizi do 1600 se z vítězství radoval Václav Veverka s puegotem 106. Ve vloženém závodě Kardcross Mascom Cupu zvítězil Jan Kuneš s buginou Yamaha R6, závodník sedlčanské stáje KM Racing Jakub Mrvka s Hondou RR dojel celkové na třetím místě.