Tatran sahal po bodu, nepřivezl žádný

REDAKCE – Fotbalisté Tatranu sehráli v sobotu 13. srpna od 11.15 hodin první utkání krajského přeboru ročníku 2011/2012. V něm Tatran Sedlčany zajížděl jako nováček krajského přeboru na hřiště ostříleného Sokola Libiš. Po vcelku vyrovnaném utkání Tatran nakonec odjížděl s porážkou 2:3, po poločase 0:1.

Průběh vlastního utkání popsal manažér týmu Tatranu Sedlčany Jiří Voráček: „Začátek zápasu patřil domácím, Tatran v těchto chvílích hrál ustrašeně, jeho hráči se míčů zbavovali dlouhými odkopy. V 10. minutě ještě jisté brance v síti Tatranu zabránil golman Švestka, ale v 15. minutě už šli domácí do vedení 1:O. Druhá branka padla do sítě Tatranu po dlouhém brejku domácího hráče 2:0. My jsme hned po rozehrání předvedli pěknou akci, kdy Martin Valsa poslal ostrý centr, který prošel malým vápnem na Soldáta a ten snížil na 2:1.V 70 minutě mohl vyrovnat Havel, ale jeho hlavička šla těsně vedle po centru Matouška.“

V téže minutě sáhli trenéři ke střídání, kdy za Janouška a Bartůška přišli na hřiště Řehák a Fejtl a odměnou bylo vyrovnání. „Fejtl byl na hřišti jen minutu, když dostal do lajny nádhernou přihrávku od Čejdy, míč zatáhl k brance domácích a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Matouška, který nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout – 2:2. 80. minuta mohla přinést tři body Tatranu když byl v šanci Martin Valsa, ale padající hráči a brankář mu v tom zabránili. Zápas směřoval ke spravedlivé remíze, jenže nakonec chyba při špatném vyběhnutí našeho brankáře nás stála body. Pochvalu zaslouží celé mužstvo za to, že dokázalo vyrovnat nepříznivý stav, předvedlo i dobrou hru v poli a na hřišti zanechalo dobrý dojem. Nejlepším hráčem Tatranu byl v tomto utkání Josef Bartoš,“ uvedl Jiří Voráček.