Tatran potvrdil, že na Spartak zahrát umí

SEDLČANY – Podzimní část fotbalového krajského přeboru ročníku 2013/2014 se o víkendu přehoupla do své druhé půlky. V sobotu mělo 8. soutěžní kolo na programu dvě utkání, v neděli se hrálo zbývajících šest zápasů. Tatran Sedlčany se tentokrát už počtvrté představil na sedlčanském stadionu domácím fanouškům v utkání se Spartakem Příbram. Tedy mužstvo, proti kterému se domácímu Tatranu v předchozích utkáních vždy dařilo. Na podzim 2012 Tatran v krajském přeboru porazil příbramské fotbalisty doma 3:0, to samé zopakoval se stejným výsledkem i na jaře 2013 v Příbrami. Fotbalistům Tatranu to také v neděli 29. září vyšlo a po vítězství 3:0 (2:0) se mohli radovat ze zisku prvních bodů.

První poločas přinesl vyrovnanou hru oboustranně plnou nepřesných přihrávek a také bez vyložených šancí. Úvodní dvacetiminutovka patřila domácím, pak se začali víc osmělovat také hosté. První vzruch přinesla 33. minuta, kdy hostující obránce na hranici šestnáctky fauloval domácího Bartoše. Sám faulovaný hráč pak z nařízené penalty otevřel skóre zápasu. Druhá branka do sítě Spartaku padla v 45. minutě po rychlém útoku a odražené střele, autorem gólu byl Dvořák.

Hosté od začátku druhého poločase domácí tým zatlačili na vlastní polovinu. Tatran byl v té době dlouhé minuty pod tlakem a prakticky se nedostal na dostřel soupeřovy branky. Hosté si do 68. minuty vytvořili minimálně tři vyložené šance, jenže chyběla jim přesná muška. Domácím kvůli nepřesným centrům naopak nevycházeli ani rychlé protiútoky. Výsledkem snažení obou mužstev tak bylo jen v 70. minutě vyloučení po druhé žluté kartě jednoho z hráčů Spartaku a pak v 80. minutě ojedinělá šance Tatranu. Ale ani tentokrát domácí Lípa nedokázal  z několika metrů trefit odkrytou branku soupeře. Přesto se domácí třetí branky nakonec dočkali, ta padla po rohovém kopu těsně před závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího, autorem byl Brotánek.

Záznam utkání

„Tentokrát to z naší strany nebyl pohledný fotbal, který mužstvo produkovalo v předešlých zápasech, ale účel splnil očekávání v podobě tří bodů a odlepení se z posledního místa. Naši hráči dřeli, s výjimkou Valsy, kterému se nechtělo běhat. Nejlepší hráč byl Ségl a po zranění navrátivší se vojevůdce Pepa Bartoš, jeho dirigentské schopnosti byly v zápase znát,“ poznamenal k utkání Jiří Voráček, vedoucí domácího mužstva. Tatran se tímto prvním vítězstvím posunul na 15. místo průběžné tabulky krajského přeboru. Na poslední místo spadly Semice, které doma podlehly Čelákovicím. V sobotu 5. října zajíždí Tatran Sedlčany už ráno na hřiště Sokola Libiš, který zatím na 6. místě tabulky ztrácí dva body na vedoucí Sokol Ovčáry.