Tatran v Berouně suverénně zvítězil 4:1

REGION – Jarní polovina fotbalového Ondrášovka krajského přeboru pokračovala o víkendu sedmnáctým kolem. V sobotu bylo na programu pět zápasů, v neděli pak zbývající tři. Vedoucí Ovčáry v sobotu odčinily doma neúspěch v minulém kole a porazily Sokol Vraný 2:1. Fotbalisté Tatranu Sedlčany zajížděli v neděli 15. března do Berouna, kde se na umělém trávníku střetli s týmem Český Lev Union Beroun. V podzimní části přeboru Tatran Sedlčany doma o pouti zvítězil nad Berounem 4:1. Za větrného počasí se v neděli hrál v Berouně svižný fotbal, úspěšnější v něm byli hosté. Český Lev Beroun vs. Tatran Sedlčany 1:4 (1:1).

Domácí mužstvo začalo úvod zápasu náporem, z něhož ve 3. minutě vytěžilo vedení. Autorem úvodního gólu zápasu byl Novák. Také další minuty patřili domácím, Tatran se dostával do útoků jen hodně sporadicky, v 8. minutě gólman Capouch zabránil domácím útočníkům v dalším skórování, následné dva rohové kopy Beroun nezužitkoval. Hra se postupně začala vyrovnávat, vyrovnání skóre zásluhou Senfta se dočkal Tatran v 19. minutě. Hosté po této brance ožili a kombinační hrou se častěji dostávali před branku domácích. V 35. minutě domácí gólman včasným vyběhnutím před šestnáctku zlikvidoval Tatranu další brejk a příležitost ke skórování. Posledních deset minut první půle ani jednomu ze soupeřů šanci nepřineslo, do kabin šly týmy za stavu 1:1.

Začátek druhého poločasu patřil hostům ze Sedlčan, kteří se po pěkné kombinační akci ujali v 50. minutě zásluhou Sirotka vedení – 1:2. Za další tři minuty byl v pokutovém území zezadu podražen útočník Tatranu, hlavní rozhodčí Hamouz však situaci vyhodnotil jako čistě odehranou. Další slibná střela Tatranu v 56. minutě šla nad břevno. Vše si hosté vyhradili v 62. minutě, kdy Soldát po samostatném úniku zvýšil z pohledu Tatranu na 3:1. Z podobné situace z pravé strany mohli hosté zvýšit v 65. minutě, ale střela minula levou tyč domácí branky. Tatran dál tlačil, domácí vypadli ze hry a chvílemi nevěděli kam dřív skočit. Dvacet minut před koncem došlo na straně domácích ke střídání, hosté však i dál kontrolovali hru a byli jednoznačně lepším mužstvem. V 75. minutě si hostující Senft vysloužil za faul žlutou kartu. Následovalo další střídání na straně Berouna. V 80. minutě ustál hostující Němec faul ve vápně, stačil přihrát na volného Matouška a ten počtvrté rozvlnil síť za domácím brankářem.