Štemberk navázal na úspěch z r. 2012

SEDLČANY – Sedmý ročník závodu Bajk Zvěřinec Oupn zaznamenal letos opět průměrnou účast bikerů. Letošní ročník byl ryze mužskou záležitostí, na start pod lyžařským svahem Šiberného vrchu se hodinu před polednem postavilo 22 závodníků. Na startu chyběl obhájce loňského prvenství Ondřej Čermák, naopak ani letos si tento těžký závod nenechal ujít nestor cyklistických i běžeckých závodů Miroslav Hrstka. Celkovým vítězem 7. ročníku 45 kilometrů dlouhého MTB cross country maratonu se stal Pavel Štemberk, který tak zopakoval svůj úspěch z roku 2012.

Místy dost rozbahněný a kluzký terén zdolal Pavel Štemberk v čase 1:54:16 hodin. Druhý v cíli Petr Sůsa s časem 2:09:15 hod. zaostal za vítězem téměř o patnáct minut. Za deset minut po Sůsovi dorazil do cíle třetí v pořadí, jímž byl Jiří Váňa (2:19:11). Štemberk byl tak letos jediným závodníkem, který se vešel do dvou hodin. Nejmladší účastník závodu, ještě ani ne devatenáctiletý Tadeáš Biener, dojel celkově na patnáctém místě (02:52:45), nejstarší Miroslav Hrstka se dělil s Miroslavem Novákem o 18. příčku. Závod nedokončili dva jezdci.