Šancí měli domácí snad na dva zápasy

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Krajské fotbalové soutěže finišují, do konce krajského přeboru ročníku 2014/2015 zbývala před čtvrtým květnovým víkendem odehrát už jen čtyři kola. Stále však není definitivně jasno o dvou postupujících do divize. Už jen teoretickou šanci na postup mělo před výkopem 27. kola mužstvo Tatranu Sedlčany, které v neděli 24. května hostilo na domácím stadionu Sokol Vraný. Na podzim si Tatran přivezl z Vraného jasnou výhru 3:0. Také doma byl Tatran až na malé výpadky pánem na hřišti, přesto jeho hráči měli střeleckou mušku hodně vychýlenou. Tatran Sedlčany vs. Sokol Vraný 2:1 (1:0).

Domácí fotbalisté se pustili do soupeře s velkou chutí, výsledkem byla už v 3. minutě první branka v síti hostů. Autorem gólu byl po dlouhém centru, zpětné přihrávce a za pomoci teče hostujícího obránce Sirotek. V 13. minutě se domácí fanoušci zlobili na hlavní rozhodčí Žákovou, která zastavila další pěknou akci Tatranu. Nakonec z následného trestného kopu měli domácí výbornou šanci k zvýšení skóre. Matoušek nakrátko rozehrál a Řehák tvrdou polovysokou střelou trefil levou tyč soupeřovy branky. V 34. minutě zazvonila branková konstrukce hostů podruhé, po dalším brejku trefili domácí tentokrát břevno. Až do konce první půle se hrál oboustranně otevřený fotbal, přesto hosté ani jednou nedokázali vážně ohrozit Capoucha v brance Tatranu.

Úvod druhého poločasu patřil překvapivě hostům, domácí se probudili až v 51. minutě, kdy zcela volný hráč po centru zleva hlavičkoval z pěti metrů mimo branku. Vše si domácí vynahradili v 53. minutě, kdy jejich útočník udělal na levé straně velkého vápna vybíhajícímu brankáři kličku, přihrál zpět na Peška, pro kterého už nebyl problém skórovat do opuštěné branky – 2:0. Hosté snížili v 63. minutě po rozehraném trestném kopu na úplně volného hráče a centru na Vasila Jalaghonia, který pohodlně  doklepl míč za Capouchova záda. V 78. minutě odešel ze hřiště Matoušek, nahradil jej Sůsa. Poslední desetiminutovka byla dost nervózní, hosté se ze všech sil snažili vyrovnat. Klid domácím mohla přinést 83. minuta, ale zcela volný Pešek hlavičkoval z pěti metrů do země a mimo branku. Další prudká střela toho samého hráče o minutu později mířila jen do náruče hostujícího brankáře. Když domácí v 90. minutě ani nadvakrát nedokázali z těsné blízkosti skórovat, rozhodčí Žáková festival v zahazování šancí ukončila.