Rychlá trať vyhovovala víc Rakušanům

SEDLČANY – Za slunečného počasí tři teplotě 30 °C se na Sedlčanské kotlině  jel v neděli další díl seriálu Mezinárodního mistrovství ČR v rallycrossu. Závod byl zároveň započítáván do  soutěže Zóny střední Evropy.

Závod nejsilnější kubatury D1 tentokrát patřil rakouským jezdcům kdy ve finálové jízdě by nejrychlejší  Alois Höller s vozem Ford Focus T16 4×4, druhý dojel  český závodník Marek Zeman, třetí příčku obsadil další Rakušan Peter Ramler.

Divizi D1A bývá zpravidla ve všech závodech MMČR doménou českých jezdců a při pátém závodě  v Sedlčanech tomu nebylo jinak. Vyhrál ji Jan Skála s vozem Peuget 207 před domácím Petrem Bílkem a Jaroslavem Kalným.

Divize D2 je při všech rallycrosových závodech vždy nejméně obsazená a tak  finále této divize dokončili jen dva závodníci.  Cílem projel první Christian Kopetzky z Rakouska s vozem Peugeot 306 S16 před Škodou Fabia RWD pilotovanou Stanislavem Brunátem.

Téměř neměnným vítězem zatím všech závodů v divizi D4 se stává český závodník Roman Častoral. Zatím vyhrál čtyři závody z pěti, pouze ve třetím závodě v  polském Slomczynu je předstihl Tomáš Hurt.  Sedlčanská kotlina Romanu Častoralovi sedí a tak stejně jako koncem června projel jeho Opel cílem na prvním místě. Druhý dojel  Ondřej Havlík, třetí skončil Tomáš Hurt.