Od 25. května se otevírají interiéry hradů a zámků, na Sedlčansku Radíč a Osečany

SEDLČANSKO – Česko čeká od pondělí poslední vlna uvolňování protiepidemických opatření vlády. Kromě jiného se otevřou také vnitřní prostory hradů a zámků. Ale ani tyto objekty se nevyhnou přísným hygienickým pravidlům, jako je nošení roušek, dostatečné odstupy. K dispozici musí být dezinfekce a počet návštěvníků v jednotlivých skupinách musí být regulován podle velikosti objektu. Na Sedlčansku se konkrétně jedná jen o dva přístupné soukromé zámky – Radíč a Osečany.

Radíčský zámek bude prvně otevřen veřejnosti po celý poslední květnový víkend (29. – 31. května) v čase od 11 do 17 hodin, a to s prohlídkou každou celou hodinu. “Cena prohlídky je 110 Kč za osobu. Děti do 4 let mají vstupm zdarma. Doporučujeme se na prohlídku předem objednat a zaplatit ji převodem na účet. Na zámku bohužel není možno platit kartou. S ohledem na dispozice zámku jsou skupiny na prohlídkovou trasu omezeny na max. 15 lidí,” uvádějí informace zámku Radíč.

Pokud návštěvníci na zámek Radíč dorazí bez objednání a kapacita prohlídky bude v dané době naplněna, mohou využít služeb zámecké kavárny. Čekání na prohlídku si mohou zpříjemnit nad kávou v příjemném prostředí zámeckého areálu. Zámek v Osečanech se letos prvně otevře v sobotu 30. května, prohlídky tu začínají v 10, 11, 14 a 15 hodin. Vstupné je v Osečanech dobrovolné, prohlídky se tu budou konat každou sobotu a v neděli ve výše uvedených časech až do 1. listopadu.

Foto: Ladislav Havel