O prohře sedlčanských hokejistů rozhodl gól hostů čtrnáct vteřin před koncem zápasu

SEDLČANY – Krajská hokejová soutěž měla o víkendu na svém programu poslední 22. soutěžní kolo základní části. V něm v sobotu 17. února nastoupili hokejisté Tatranu Sedlčany na domácím zimním stadionu proti prvnímu mužstvu průběžné tabulky skupiny Jihozápad – HC Příbram B. Tatran se s příbramským celkem utkal v listopadu minulého roku v 11. kole na jeho ledě a těsně prohrál 4:5. Sobotní odveta byla podobně vyrovnaná, přesto se na konec z vítězství radovali hosté z Příbrami.

První třetina utkání patřila hostům, kteří šli do vedení v čase 05:01, autorem gólu byl příbramský Tomáš Anděl. Domácím se střelecky nedařilo, a tak to byli v čase 11:54 opět hosté, kteří zásluhou gólu opět Tomáše Anděla zvýšili svoje vedení. Do druhé třetiny šli domácí s odhodláním něco udělat s výsledkem. To se jim povedlo v čase 23:14, když po přesné přihrávce Jana Matějky skóroval Martin Pospíšil. Hosté však stále vedli 2:1 a domácí fanoušci si přáli vyrovnání.

Toho se dočkali za dalším pět minut, autorem sedlčanského gólu byl v přesilovce Libor Bém. Radost sedlčanským fanouškům udělal v čase 30:16 Martin Pospíšil,když poslal Tatran do vedení. Jenže přišla 25. minuta utkání a v ní gól Příbrami, jehož autorem byl Miroslav Polák. Vedení si vzali hosté zpět v čase 37:36, kdy se blýskl svým třetím gólem v utkání Tomáš Anděl. Také třetí třetina byla vyrovnaná, vše podstatné se odehrálo v posledních deseti minutách utkání.

Nejprve zvýšil v čase 50:57 vedení hostů na rozdíl dvou gólů v přesilovce Jakub Kadič. Domácí to však nevzdali a dvěma góly v rozmezí tří minut vyrovnali. Nejprve v čase 54:33 snížil Jan Matějka a poté v čase 57:13 srovnal skóre na 5:5 Filip Černý. Přesto to byli nakonec hosté, kteří v čase 59:46 dali vítězný gól. Jeho autorem byl Matěj Pokorný. I přes tuto porážku postupuje Tatran Sedlčany ze čtvrtého místa do vyřazovací části Krajské soutěže.

Tatran Sedlčany – HC Příbram B 5:6 (0:2, 3:2, 2:2)

Ilustrační foto: pixabay