Tatran prospal úvod druhého poločasu

REGION – Devatenácté kolo Ondrášovka krajského fotbalového přeboru zavedlo v sobotu 28. března Tatran Sedlčany na kvalitní hřiště do Klecan. Soupeřem sedlčanských fotbalistů byl Sokol Klecany, tedy mužstvo ze spodní poloviny průběžné tabulky. Tatran byl v tomto utkání považován za papírového favorita. V tabulce mu patří pátá příčka, na podzim byly úspěšnější Sedlčany, když doma vyhrály 3:0. Oba soupeři v jarní polovině přeboru ještě neprohráli, Tatran navíc v letošním ročníku naposledy prohrál v sedmém kole v září minulého roku. Hosté po celý první poločas kontrolovali hru, po přestávce však zaspali začátek a do tempa se už nedostali. Sokol Klecany vs. Tatran Sedlčany 2:1 (0:1).

Zápas začal pro hosty rychlým gólem už v 3. minutě, autorem branky byl po přízemním centru z levé strany Haas. Také další minuty první půle patřily Tatranu, hosté byli daleko rychlejší a přesnější. První žlutá karta padla v 8. minutě, za faul ve středu hřiště ji od rozhodčího Košťálka dostal hostující Dvořák. 14. minuta znamenala dlouhý výkop brankáře Capoucha až téměř na velké vápno domácích, ale volný hráč Tatranu nedokázal si míč přesně zpracovat a podruhé zblízka skórovat. Hostující Tatran byl i v dalších minutách pánem na hřišti, přesto žádnou tutovku si nevypracoval. Šanci měli domácí v 36. minutě po rozehraném trestném kopu, ale následná střela zblízka šla nad břevno. Po této akci začali být domácí aktivnější, hosté toho naopak využívali k rychlým brejkům, na obou stranách však bez gólového zakončení.

Do druhého poločasu vlétli mnohem lépe domácí, kterým v 46. minutě zabránil po rohovém kopu k střelení gólu výborným zákrokem brankář Capouch. Hosté začátek druhé půle vyloženě zaspali, výsledkem byl faul ve vápně a následná penalta. Tu s přehledem v 51. minutě proměnil domácí Rodek. Po obdržené brance se nejrychleji probudili hostující trenéři, kteří v 57. minutě poslali na hřiště namísto Senfta a Dvořáka z lavičky Sůsu a Sirotka. Bohužel ani tato výměna hostům nepomohla, naopak v 60. minutě domácí Pfeifer zvýšil na 2:1 pro domácí. Za dalších šesti minut se pokoušel domácí Michálek nafilmovat druhou penaltu, výsledkem byla jen žlutá karta. Domácí i nadále ohrožovali branku Tatranu, jistému gólu v jeho síti zabránil v 67. minutě včasným pádem pod nohy Capouch. V závěrečné dvacetiminutovce se hra přece jen vyrovnala, ale kromě žluté karty domácího Pfeifera v 80. minutě, fotbal moc vzruchu nepřinášel. V 84. minutě kopali hosté trestný kop, ale opět jen nad břevno. V posledních minutách Tatran zatlačil domácí před jejich branku, ale ti bezzubému náporu vcelku lehce odolali. „Série neporazitelnosti v jedenácti zápasech po sobě jdoucích skončila. Jsem rád, že se to stalo v zápase, kde se hráči nemohou vymlouvat na rozhodčí a musí si uvědomit, že za to může jejich mizerná hra. Zároveň se jim rozplývá vidina divize jako pára nad hrncem,“ lakonicky komentoval zápas Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu.