Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Macík s Liazem ve 4. etapě zabojoval, rychlejší byly jen ruské vozy Kamaz

BUENOS AIRES – Čtvrtou etapu, která se jela z Fiambaly do Copiapo pořadatelé z organizačních důvodů zkrátili o 40 kilometrů. Celkově měřila 629 kilometrů, z toho délka rychlostní zkoušky činila 203 kilometrů. Ještě před tím však závodníci přejeli ve spojovací části etapy v nadmořské výšce více než 4000 m hranici mezi Argentinou a Chile. Kategorii kamiónů,  stejně jako v předchozích etapách, ta i dnes ovládli Rusové  s továrními speciály Kamaz.

První proťal cílovou etapovou pásku Vladimír Čagin, na druhém místě dojel Firdaus Kabirov a jako třetí skončil Ilgizar Mardeev. Celkově vede Čagin před Kabirovem. Nejlépe umístěným českým kamiónem se stal Liaz Martina Macíka z KM Racing, který dojel do cíle se ztrátou přes 21 minut na vedoucího Čagina na čtvrtém místě a celkově se posunul ze sedmého na šesté místo.

Všichni soutěžící byli ve čtvrté etapě konfrontováni s krátkým a technicky postaveným měřeným úsekem, kde po první rychlé části následovalo víc jak 100 kilometrů písku a dun. Dnešní pátá etapa, která kopíruje pobřeží Pacifického oceánu a je dlouhá 670 kilometrů bude plná výjezdů až do nadmořské  výšky 3000 metrů, následných sjezdů, kamenitých úseků a jemné šotoliny. První kamion je v cíli etapy očekáván před sedmnáctou hodinou místního času (21. hodinou SEČ).

Související články:
5. 1. 2010 Macík třetí etapu dojel na 11. místě, celkově klesl v pořadí o jednu příčku
4. 1. 20010 Martin Macík skončil v druhé etapě desátý, celkově je na šestém místě
3. 1. 2010 Martin Macík dojel v 1. etapě závodu Dakar 2010 na pátém místě
16. 12. 2009 Martin Macík ani letos nebude chybět na startu závodu Dakar 2010