Kriminalisté prověřují příčinu úhynu nalezených zvířat v katastru obce Jesenice

REGION – Příbramští kriminalisté se na základě oznámení z konce února tohoto roku zabývají případem nálezu několika uhynulých zvířat s podezřením na otravu. Na katastrálním území obce Jesenice u Sedlčan byli nalezeni dva orli mořští a liška, při následném ohledání se pak nalezla další mrtvá zvěř, a to vydra říční, káně lesní a dvě kuny skalní.

Kriminalisté v souvislosti s tímto případem spolupracují se Státním veterinárním ústavem Praha, kam byla zvířata předána k dalším úkonům, tedy zejména k provedení pitvy a dalším vyšetřením se zaměřením na zjištění příčiny úhynu mrtvých zvířat. Výsledky pitvy nalezených mrtvých zvířat, které budou klíčové pro zjištění příčin jejich úhynu, zatím kriminalisté k dispozici nemají.

V dané věci zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro možné podezření ze spáchání trestných činů neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, týrání zvířat a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Pomoci by mohli ale i případní svědci. Pokud má někdo informace, které by mohli kriminalistům jakkoliv pomoci, ať kontaktuje linku 158.

Zdroj: Vlasta Suchánková, PČR
Ilustrační foto: pixabay