Hokejisté Tatranu Sedlčany si připsali do tabulky další body za výhru nad Mníškem

STŘEDNÍ ČECHY – Po dvoutýdenní přestávce pokračovala nadstavbová část hokejové Krajské soutěže o prvním lednovém víkendu třetím kolem. V něm hokejisté Tatranu Sedlčany zajížděli v neděli 5. ledna na ledovou plochu do pražské Tipsport arény, kde se utkali s posledním mužstvem tabulky nadstavbové části, hokejisty Kovohutě Mníšek pod Brdy. Papírovým favoritem v tomto utkání byli hosté ze Sedlčan, kteří také svou roli potvrdili i na ledě.

Kovohutě Mníšek pod Brdy – Tatran Sedlčany 3:7 (2:3, 1:2, 0:2)

Hned v první třetině šli hosté do dvoubrankového vedení dvěma góly Vladimíra Černého. První padl v čase 03:01, druhý v šesté minutě utkání. Mníšek však během necelé minuty (čas 06:25) stav snížil Jabubem Urbančíkem. Hosté odpověděli třetím gólem v čase 10:40 Jakubem Kadlecem. Neuplynuly ani dvě minuty bylo to 2:3, když autorem druhé branky Mníšku byl v čase 12:34 Miroslav Brokl.

V druhé třetině sedlčanští hokejisté přidali dvě branky. Nejprve se trefil v čase 21:35 svou třetí brankou Vladimír Černý. Na to domácí odpověděli v čase 26:06, kdy se do střelecké listiny zapsal Jakub Stromko. Za necelou minutu navýšil náskok hostů Martin Náprstek. Do kabin tak šla obě mužstva po dvou třetinách za stavu 3:5. V poslední třetině už góly stříleli je hosté. Nejprve v čase 46:23 Jakub Grin a sedmou branku přidal v čase 53:45 Lukáš Petržílka.

Další dvě utkání nadstavby KS se hrála na zimních stadionech v Hořovicích a v Benátkách nad Jizerou. V Hořovicích to bylo sobotní derby domácího týmu HC Cvočkaři Hořovice s mužstvem HC Sparta Žebrák. Na ledě hořovického stadionu viděli fanoušci obou týmů osm branek, z toho sedm v síti Hořovic. HC Cvočkaři Hořovice vs. HC Sparta Žebrák 1:7 (1:3,0:1,0:3). V Benátkách v neděli domácí mužstvo prohrálo s Buldoky Neratovice 3:4 (1:0,1:4,1:0).