Fotbalová bída divizního Tatranu pokračuje, Katovice si odvezly ze Sedlčan všechny body

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Fotbalová Fortuna divize pokračovala o víkendu pátým soutěžním kolem. Ve skupině A se kromě jednoho zápasu celé odehrálo v sobotu. Na neděli 29. srpna tak zbylo jediné utkání, a to domácího Tatranu Sedlčany s mužstvem SK Otava Katovice. Tatran v tomto utkání, aby vůbec udržel bodový kontakt s dalšími mužstvy v dolní části tabulky, potřeboval nutně zvítězit. Bohužel ani ve třetím domácím utkání sedlčanští fotbalisté nebodovali.

Úvodní minuty zápasu přinesly na obou stranách opatrnou hru od vápna k vápnu. V 7. minutě hosté z hranice velkého vápna stříleli mimo. O minutu později se po levé straně dostal David Krůta na roh šestnáctky a odtud technickou střelou přes brankáře k zadní tyči dal první gól domácích. V 16. minutě domácí kopali roh, ale bez zakončení. Hned poté domácí před brankou Katovic ztratili míč a dva hráči hostů šli sami do brejku na domácího gólmana.

Ten proti jednomu z hráčů vyběhl a v šestnáctce fauloval. Následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Uher. V 20. minutě musel znovu Glogar zasahovat před dobíhajícím hráčem hostů. V 26. minutě domácí ztratili na své půli míč a opět se opakovala situace z 18. minuty. Tentokrát na poslední chvíli nabíhajícímu hráči na hranici šestnáctky čistě odkopl míč jeden z domácích beků. Krátce na to stříleli domácí vedle branky.

Hosty vyrovnávací branka povzbudila a častěji se dostávali rychlými brejky na dostřel sedlčanské branky. V 35. minutě hosté rozehrávali přímý kop, ale obrana nebezpečí odvrátila. Domácí v těchto minutách nedokázali udržet míč a přesně si přihrát. V 40. minutě přesná přihrávka našla v domácím čtverci na pravé straně zcela volného Požárka a ten na vzdálenější tyč obstřelil Glogara – 1:2. Domácí hráči po obdrženém gólu úplně vypadli za hry a do poločasu nenašli klid ke kloudné akci.

Prvních pět minut druhé půle moc fotbalového umění nepřineslo. Až teprve v 51. minutě špatné vyběhnutí domácího gólmana přineslo na hřiště trochu vzruchu. Naštěstí pro domácí volný hráč Katovic přestřelil branku. Naopak proti střele hostů v 54. minutě už Glogar svou chybu napravil. V 60. minutě domácí faulovali před šestnáctou a byl z toho další přímý kop. Při něm se znovu vyznamenal domácí gólman, který tvrdou střelu vyrazil.

V závěrečné půlhodině se Tatran přece jen častěji dostával k bráně hostů, ale bez jediné střely mezi tyče. Rozdíl mezi mužstvy byl především v jednoduchosti, tam kde domácí potřebovali pět přihrávek, hostům stačili dvě. To bylo názorně vidět v 70. minutě, kdy kvůli jedné slabé střele si domácí museli pětkrát přihrát ve vápně, než někdo z nich dokázal vystřelit. V 75. minutě nejprve domácí stříleli z dobré pozice do brankáře a vzápětí v téže minutě hosté vedle.

V 76. minutě už byli hosté přesnější a Požárek křižnou střelou potřetí překonal domácího gólmana. Další zdlouhavé přihrávání domácích v 80. minutě před šestnáctkou Katovic skončilo vypíchnutím míče a brejkem hostů. Na jeho konci Požárek dal svůj třetí gól v zápase a zvýšil na 1:4. Závěr zápasu už si hosté pohlídali, i když ještě měli v 88. minutě další šanci, Glogar však jejich rychlý brejk a následnou střelu zneškodnil. Krátce poté rozhodčí ukončil zápas.