Fotbalisté Tatranu Sedlčany uhráli doma tři body, góly padaly ale až v druhém poločase

SEDLČANY – Krajský fotbalový přebor měl o víkendu na svém programu podzimní 9. kolo. Šest utkání se hrálo v sobotu 30. září, poslední dvě utkání v neděli 1. října. Mezi dvě zbývající nedělní utkání patřilo kromě utkání Poříčany vs. Sokoleč, také utkání fotbalistů A mužstva Tatranu Sedlčany se Spartakem Průhonice, který má v průběžné tabulce o bod méně než Tatran. Domácí se v nedělním utkání dlouho nemohli trefit do branky, hosté působili hodně odevzdaně.

Do první šance se domácí dostali už ve 2. minutě po rychlém protiútoku, jenže přestřelili branku. Další šance přišla v 17. minutě, střela šla vedle. Do třetice sedlčanští fotbalisté v 20. minutě tak dlouho kombinovali ve vápně, až o míč přišli. V 32. minutě zahrozili hosté po postupném útoku, ale také jejich střela šla vedle pravé tyče. Festival zahazování šancí ze strany domácích pokračoval v 42. minutě, kdy trefili jen boční síť soupeřovy branky.

Ve druhém poločase se situace v 47. minutě opakovala. Rychlý přímočarý útok, střela opět do boční sítě. O minutu později se stejná situace opakovala. Hráč obešel brankáře, ale dostal se ale až k lajně a míč poslal mimo branku. V 64. minutě se konečně domácí fanoušci dočkali, rychlý útok a střela z úhlu do branky – 1:0. 68. minuta faul ve vápně a proměněná penalta – 2:0. V 75. minutě utekl obraně Sochůrek a přestože brankář míč lehce tečoval skončil v síti – 3:0.

86. a 87. minuta znamenala další dvě zahozené šance domácích. Při té první šla hlavička po centru z pravé strany do břevna, při té druhé brankář střelu opět z pravé strany lehce tečoval nad branku. V 84. minutě domácí po kombinaci na levé straně vystřelili, brankář míč vyrazil jen před sebe a Štemberk jej doklepl do branky. Domácí měli pak ještě další tři šance ke zvýšení výsledku, ale žádnou nedali. I tak tři body pro domácí jsou důležité, vždyť naposledy doma vyhráli o sedlčanské pouti 20. srpna…