Fotbalisté Tatranu deklasovali favorizovaný Milín. Ten utkání dohrával v deseti

SEDLČANY – Krajský fotbalový přebor měl o víkendu na svém programu podzimní 11. kolo. Pět utkání tohoto kola se hrálo v sobotu 14. října, další tři utkání pak v neděli 15. října. Patřilo mezi ně i nedělní utkání fotbalistů A mužstva Tatranu Sedlčany s lídrem Krajského přeboru, mužstvem Ligmet Milín s několika bývalými ligovými hráči. Milín zatím v přeboru neprohrál a v průběžné tabulce má 28 bodů. Naopak Tatranu se daří střídavě, je na 10. místě tabulky s 12 body.

V Sedlčanech se nakonec zrodilo překvapení, které málokdo čekal. Fotbalisté Tatranu nejenže nedostali ani jeden gól, ale čtyři před solidní diváckou návštěvou dali. Což pro Milín znamenalo první porážku v přeboru a pro domácí mužstvo velké divácké ovace a zvýšení sebevědomí, že porazitelný je každý. I když má ve svém středu třeba bývalé ligové hráče.

První tři šance utkání v rozmezí čtyř minut patřily hostům. V 22. minutě se ve skrumáži před brankou Milína trefil do míče Štemberk a ten se k překvapení všech došoural za brankovou čáru – 1:0. Poté až do konce prvního poločasu bylo na obou stranách několik slibných šancí, ale žádná z nich neskončila gólem. V 59. minutě šli dva domácí hráči na jednoho beka, ale ani z toho gól nepadl.

Druhá branka padla po rozehrávce ve vápně a umístěné střele Sirotka – 2:0. V 72. minutě kopali domácí, po faulu vyloučeného milínského Roma, přímý kop, ten šel ale těsně vedle tyče. Na 3:0 zvyšoval v 82. minutě po úniku po pravé straně a centru před branku hlavou Lípa. Čtyřgólovou tečku udělal v 90. minutě po úniku od půlící čáry po pravé straně a přesné střele k pravé tyči Krotil.