Fanoušci motorismu míří do kotliny, jede se tu o víkendu čtvrtý závod ZSE v rallycossu

SEDLČANY – Seriál závodů FIA Zóny Střední Evropy v rallycrossu se po dubnovém závodě v Maďarsku, dvou červnových v Rakousku a v Sedlčanech se opět vrací o víkendu 13. a 14. července do Sedlčanské kotliny. Tady kromě mezinárodního závodu ZSE je znovu součástí sedlčanského podniku také Mistrovství České republiky, Rakouska a Slovenska v rallycrossu, dále Česká Trofej pro historické automobily (ČTHA), kartcrossový Mascom Cupu 2024 a Rallycross Cup 2024.

Startovní listina hlavního závodu i tentokrát nabízí známá jména a solidní obsazenost v jednotlivých divizích s mezinárodní účastí. Do hlavního závodu FIA Zóny Střední Evropy je v šesti divizích přihlášeno na padesát závodníků z Rakouska, Polska, Maďarska, Nizozemska a Česka. Do závodu České trofeje historických automobilů je momentálně přihlášeno dvanáct závodníků, do závodů v kartcrossu dvacet jezdců. Do pohárového rallycrosového závodu další téměř padesátka jezdců.

V královské divizi Super Cars je aktuálně přihlášeno pět jezdců včetně Rakušana Alois Höller a Poláka Zbigniewa Staniszewskiho, chybí ale mezi nimi červnový vítěz  z kotliny Aleš Fučík. V divizi Super 1600 jsou ve startovní listině pouze  tři jezdci, divizi Super Touring Cars -2000 si nejde představit bez nedostižného Romana Častorala. divizi Super Touring Cars nad 2000 má ve startovní listině osm závodníků. A konečně v národní divizi National 1600 uvidíme necelou dvacítku závodníku.

Program rallycrossového závodu FIA Zóny Střední Evropy je hodně nabitý, když už v pátek začínají technické přejímky. Volné tréninky začínají v sobotu před devátou hodinou. Kvalifikační jízdy všech divizí včetně kartcrossu startují podle harmonogramu v poledne a pokračují v neděli od osmi do deseti hodin. Semifinálové a následně také finálové jízdy začínají ve 13 hodin, slavnostní předání cen je na programu půl hodiny po skončení všech finále.

Ilustrační foto: David Krátký