Domácí fotbalisté i napodruhé zvítězili

SEDLČANY – V předposledním kole Ondrášovka krajského přeboru přivítali sedlčanští fotbalisté v neděli 7. června na domácím stadionu svého jmenovce – Tatran RAKO Rakovník. V podzimní souboji Tatranů se lépe dařilo sedlčanským fotbalistům, když na hřišti v Rakovníku vyhráli 2:0. Ještě před výkopem nedělního zápasu hráči a funkcionáři domácího Tatranu poblahopřáli a poděkovali Dušanovi Pudilovi, který se nedělním zápasem po jednadvacet létech loučil s A týmem Tatranu Sedlčany. Pudil za svou dlouhou kariéru odehrál v áčku Tatranu neuvěřitelných 793 zápasů a vstřelil 82 branek. Samotné utkání bylo bojovné, přesto domácí Tatran i podruhé v této sezoně nad Rakovníkem zvítězil. Tatran Sedlčany vs. Tatran RAKO Rakovník 3:1 (1:1).

Domácí začali utkání aktivně a blýskli se v úvodu dvěma rychlými brejky. Ve 3. minutě po dlouhém výkopu gólmana Capoucha utekl obráncům Rakovníku Němec, dobíhající obránce ho v pokutovém území viditelně stáhl rukou k zemi, píšťalka rozhodčího Tobišky však zůstala němá. V dalších minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale ani jedno z mužstev si vyloženou šanci nevytvořilo. Domácí byli hodně blízko k gólu v 33. minutě, kdy po prudkém centru zprava Vystyd zblízka přehlavičkoval branku. O dvě minuty později platilo známé fotbalové pravidlo nedáš-dostaneš. Z hranice šestnáctky se za záda Capoucha tvrdou přízemní střelou k pravé tyči přesně trefil hostující Kučera – 0:1. Nakonec však šly oba týmy o poločase do kabin za stavu 1:1. To když hostující obrana v 44. minutě si při dlouhém centru nepohlídala ve vápně nabíhajícího Lípu, který z otočky přízemní střelou k levé tyči skóroval podél vybíhajícího brankáře.

Na začátku druhé půle domácí kopali v 53. minutě trestný kop, střela z dvaceti metrů prošla zdí, ale hostující gólman byl namístě. 55. minuta znamenal další šanci Tatranu, kdy po levé straně utekl Němec, nacentroval do šestnáctky, ale úplně volnému Peškovi míč sklouzl z kopačky. Za další dvě minuty běžel sám na branku Němec, přeloboval daleko do pole vyběhnuvšího gólmana Rakovníku, ale v rozhodujícím momentu ho ve vápně stáhl obránce hostů. Také tentokrát viděl hlavní rozhodčí čistý zákrok. Přesto druhé branky v síti hostů se domácí hráči dočkali v 66. minutě. V pokutovém území rozehrávaný nepřímý kop proměnil v druhou branku Michael Dvořák. Hodně blízko k třetí brance byli domácí v 71. minutě kdy tečovaná střela Němce trefila jen břevno. V mužstvu domácích došlo následně k střídání, kdy nejprve Haase vyměnil Pudil a v 74. minutě Dvořáka nahradil Senft. Posledních patnáct minut zápasu se hosté vrhli do útoku s úmyslem vyrovnat. Gólovou tečku nakonec udělal v 82. minutě domácí Němec, když obešel všechno, co mu stálo v cestě, včetně brankáře, a zavěsil. Poslední minuty už hosté nervově nezvládli, pro zranění opustil hřiště Senft, na poslední tři minuty ho nahradil Sůsa.