Do Líchov putuje bronz za požární útok

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

REGION – Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje pořádal o víkendu 43. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 61. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu. Do místa šampionátu se sjelo přes šest stovek soutěžících z patnácti Hasičských záchranných sborů, sedmnácti ženských a stejně tak sedmnácti mužských družstev Sborů dobrovolných hasičů. Středočeský kraj reprezentovala v sobotu 28. a v neděli 29. června družstva žen SDH Zibohlavy a SDH Písková Lhota, z mužských družstev pak SDH Dalovy a SDH Líchovy.

V pátek byla na programu soutěž jednotlivců ve výstupu do 4. podlaží cvičné  věže, v sobotu 28. června běh na 100 metrů s překážkami. V běhu jednotlivců se nejlépe z líchovských hasičů umístil Petr Jánský, který zaostal za vítězem Janem Gašekem (SDH Juřinka – Zlínský kraj) o půl druhé sekundy a skončil devatenáctý. Z dalších závodníků SDH Líchovy získal Jakub Čermák 22. místo, Radek Míka skončil 27., Jaroslav Říha 31., 42. Filip Prinz, 48. Tomáš Fiala a 132. Marek Janoušek. V odpolední štafetě na 4 x 100 metrů překážek obsadilo družstvo SDH Líchovy časem 59.33 sek. šesté místo. Vítězem se stali muži SDH Zbožnov, kteří zvládli štafetu v čase 55.28 sekund.

Po dvou sobotních disciplinách se líchovští hasiči dělili společně s jihomoravským Mistřínem o 5. místo. Druhé středočeské mužstvo mužů SDH Dalovy bylo po sobotě dvanácté. V neděli pak byla na programu závěrečná soutěž v požárním útoku s vodou. Mezi muži ze sborů dobrovolných hasičů obcí byl nejrychlejší tým SDH Dehtín (Plzeňský kraj), druzí byli borci SDH Pikov (Jihočeský kraj) a na třetí příčku vystoupili muži ze středočeských Líchov. Celkově se mistrem České republiky v družstvech SDH obcí mužů stal tým SDH Dehtín. druzí skončili dobrovolní hasiči ze Zbožnova (Pardubický kraj) a bronz získali borci z SDH obce Tuř (Královohradecký kraj). Dobrovolní hasiči ze středočeských Líchov obsadili na letošním šampionátu v požárním sportu celkově výborné páté místo.

Autor/zdroj: Hasičský záchranný sbor ČR