Áčko dosáhlo doma na první jarní výhru

SEDLČANY – Ondrášovka krajský fotbalový přebor má po víkendu za sebou kompletní 25. kolo. Pro fotbalisty Tatranu Sedlčany to byl víkend úspěšný. Na domácím trávníku poprvé v jarní části přeboru naplno bodovali (nepočítáme-li kontumační výhru nad Rejšicemi) a přesvědčivě porazili AFK Sokol Semice 4:0 (1:0). Zároveň se zásluhou tohoto tříbodového zisku posunuli na čtvrtou příčku průběžné tabulky. Zůstávají tak stále mezi aspiranty na postup do divize. Na první místo Tatran ztrácí šest bodů, na druhou postupovou příčku body tři.

Nedělnímu zápasu na sedlčanském stadionu, kterému konkuroval televizní přenos hokejového utkání MS Česko – Německo, přihlíželo 160 platících diváků. Domácí se střelecky prosadili především v druhém poločase, přestože i v prvním poločase měli řadu příležitostí ke skórování. Jedinou z nich využil v 41. minutě z trestného kopu z dobrých pětadvaceti metrů střelou k tyči Haas. Po přestávce poslal v 47. minutě Němec do úniku Haase a ten zvýšil na 2.0. Další podobná akce v 57. minutě přinesla třetí gól v síti Semic, autorem byl Němec. Na konečných 4:0 zvýšil po dalším brejku, kterému předcházel dlouhý výkop gólmana Capoucha a přesná přihrávka Matouška, Soldát.

„Domácí fanoušci si žádali ‚bůra‘, a to celkem oprávněně. Němec po přihrávce Soldáta trefil brankářovy nohy, po hlavičce Brotánka vykopávali hosté z brankové čáry. A když střelám Sirotka a Haase zabránili hostující obránci, naši fanoušci se pěti branek v síti soupeře nedočkali. Nejlepší našimi hráči na place byli Němec a Haas.V sobotu jedeme na hřiště Sokola Suchdol, lídra krajského přeboru,“ řekl po utkání Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu.