Domácí tříbodová vítězství Tatranu ukončila ve 13. kole Viktoria Mariánské Lázně

SEDLČANY – Po sedmi odehraných zápasech v sobotu, měla Divize skupiny A na svém nedělním programu 13. kola jediné utkání. Tím byl souboj domácího Tatranu Sedlčany s Viktorií Mariánské Lázně. Jako den a noc byly před tímto utkáním rozdílné výsledky fotbalistů Tatranu Sedlčany na domácím trávníku a venku. Zatímco venku Tatran dokázal vyhrát v podzimní části ze sedmi zápasů jen jeden, na sedlčanském stadionu byl v pěti zápasech stoprocentně úspěšný. Ten šestý však domácím podle tohoto schématu nevyšel a byl z toho nakonec jen zisk jediného bodu.

Úvodní minuty zápasu se odehrávaly mezi šestnáctkami s mírnou územní převahou hostů. Byli to také Západočeši, kteří si v 15. minutě vytvořili první vylouženou šanci, ale zblízka mířili mimo branku. Domácí hráči byli pomalí a hodně nepřesní v přihrávkách. V 19. minutě jejich ospalou hru potrestali hosté, když se hlavou po centru z levé strany trefil do sítě zblízka Nedbalý.

Další závar před domácí brankou přinesla 24. minuta, ale hosté tak dlouho váhali se střelou až nakonec přestřelili branku. Domácí prvně vystřelili směrem na branku Mariánských Lázní až ve 30. minutě, ale střela Davida Krůty z pravé strany šla asi dva metry vedle tyče. Podruhé v zápase domácí v 37. minutě nastřelili Dvořákem opět z pravé strany gólmana hostů.

V 39. minutě musel sedlčanský brankář Dřevojan pádem pod nohy soupeře zachraňovat další kiks domácí obrany. V 41. minutě se přece jen domácí po skrumáži před brankou Západočechů dočkali vyrovnání, když za přispění hostujících beků pohotově míč do sítě poslal Kryštof Kvěch. Zbývající minuty do konce prvního poločasu už žádnou šanci ani na jedné straně nepřinesly.

Šancí na góly měl domácí Tatran v první půli dost. Nedokázal je ale využít a prohrál

Do druhé půle poslali trenéři obou mužstev po jednom novém hráči. Obraz hry to ale nijak výrazně nezměnilo, Západočeši byli nadále nebezpečnější. Štěstí měli domácí v 54. minutě když po centru z pravé strany hráč hostů obloučkem mířil nad branku Dřevojana. Vše si mariánskolázeňští hosté vynahradili o dvě minuty později, to si Nedbalý připsal v zápase svůj druhý gól.

V 61. minutě musel Dřevojan po centru z rohového kopu řešit další nebezpečnou situaci před svou brankou. V 65. minutě směřoval centr hostů před branku Tatranu, ale naštěstí pro domácí si nikdo na něj z mariánskolázeňských hráčů nenaběhl. Domácí se dočkali vyrovnání v 68. minutě, kdy po centru zleva poslal míč nekompromisně pod břevno nikým nehlídaný Luboš Soldát a srovnal na 2:2.

Hosté i po obdržené brance se dál tlačili do útoku a nedali domácí obraně vydechnout. Další úspěšný zákrok musel v 77. minutě vytáhnout Dřevojan, když míč po hlavičce mířil do šibenice. V 80. minutě se jeden ze sedlčanských hráčů snažil pádem ve velkém vápně vymodlit u rozhodčího penaltu, ale bezúspěšně. V 82. minutě domácí rozehrávali přímý kop, střela se odrazila od bránících hráčů.

Další minuty už ani na jedné straně gól nepřinesly. A tak se fanoušci poprvé na podzim dočkali v Sedlčanech střel ze značky pokutového kopu. V první pěti sériích byli exekutoři na obou stranách úspěšní. V šesté sérii penalt nejprve Michal Dvořák trefil břevno a následně hostující Kořistka rozhodl. Tatran tak poprvé na podzim bral na domácím trávníku jen jeden bod, aktivnější hosté body dva.