Závěrečné přetahování lanem potvrdilo letošní vítězství prčických borců

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – V sobotu 30. června se za příjemného počasí v různých lokalitách města Sedlec-Prčice uskutečnil již devatenáctý ročník tradičního klání zástupců obou částí dvojměstí v tradičních i méně tradičních disciplinách. Derby také tentokrát mělo až do posledních chvil napínavý průběh, přesto se Sedlec letos musela sklonit před borci z Prčice. Klání skončilo po celodenním soutěžení zástupců obou částí dvojměstí výsledkem 11:8 ve prospěch Prčice. Prčickým se tak povedlo po čtyřech hubených létech znovu zvítězit a tím snížil celkový náskok Sedlce na nejtěsnější rozdíl.

Prčice nasadila k trháku hned v úvodních devíti disciplinách, když Sedlec bodovala jen v sekání trávy, ve volejbalu a stolním fotbalu. Další disciplina šachy neměla vítěze – souboj skončil nerozhodně. Pak však Sedlec čtyřikrát za sebou zvítězila a šla do vedení. Jenže to se borcům z Prčice nelíbilo a Sedlecké přehráli v karetních soubojích (mariáš, prší) a sudoku. Zároveň byla Prčice úspěšnější i ve hře kámen-nůžky-papír, stejně tak i v dámské trojboji. Sedlečtí si na Prčických dokázali zchladit žáhu už jen v pivní štafetě. Závěrečné přetahování lanem skončilo opět vítězství Prčických.