Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Zvírotičtí HC Boys se konečně dočkali

SEDLČANY – Finálovými zápasy třetí, druhé a závěrečných utkáním 1. ligy mezi mužstvy HC River Boys Zvírotice a HC Rožmitál pod Třemšínem byl v sobotu 13. dubna na zimním stadionu zakončen osmý ročník pohárového hobby turnaje. Už dopoledne se ve finále 3. ligy střetlo Béčko Staré gardy Štětkovic s mužstvem Čerti Křepenice, které postoupilo do finále díky kontumaci semifinálových výsledků s Bombou Rovina. Šťastnější byla ve finále 3. ligy nakonec záloha Staré gardy Štětkovic, která zvítězila až po samostatných nájezdech. V normální, šedesátiminutové hrací době skončilo dopolední utkání HC Čerti Křepenice – Stará garda Štětkovice B 2 : 2 (1:1, 0:0, 1:1).

Odpolední program zahájilo finálové utkání 2. ligy mezi hokejisty mužstev  SK Marila Votice a HC STROS. To skončilo vítězstvím hokejistů Votic 8:5, po třetinách 1:0, 4:5 a 3:0. V posledním finálovém zápase nastoupila proti sobě dvě nejúspěšnější prvoligová mužstva z play-off: HC River Boys Zvírotice a HC Rožmitál p. Třemšínem. Tedy stejní soupeři, jako hrály finále v sezoně 2010/2011, v němž byli úspěšnější hráči Rožmitálu. Utkání mělo podobný průběh jako to před dvěma roky, ale s tím rozdílem, že dotahovat vedení soupeře muselo mužstvo Rožmitálu. “Finále 1. ligy rozhodl razantní nástup mužstva Zvírotic, kterému se po získání třígólového vedení v první třetině podařilo udržet bezpečný odskok od soupeře až do konce,” řekl k zápasu Jaroslav Rebec, člen organizačního výboru pohárového turnaje. To nakonec stačilo k tomu, že po odehraných šedesáti minutách čisté hry se prvně v osmileté historii radovali ze zisku poháru starosty města Sedlčan hráči Zvírotic. “Určitě potěšila korektní hra všech finalistů a velice slušná návštěva na všechna finálová utkání, při nichž diváci vytvořili hráčům opravdovou hokejovou kulisu,” dodal Rebec.

HC River Boys Zvírotice – HC Rožmitál p. Třemšínem 5:2 (3:0, 1:1, 1:1). Za Zvírotice stříleli branky Stanislav Usov, Aleš Huml, František Větrovský, Radek Kutiš a František Belej. Dva čestné úspěchy Rožmitálu zaznamenali Roman Braun a Marek Zárybnický. Z výhry se radovali také tři vylosovaní diváci, kteří získali hodnotné ceny věnované firmou Adal, zimním stadionem a pivovarem Lobkwicz Vysoký Chlumec. Jiří Nouzecký z Kosovy Hory získal přívěsný vozík za auto, Hana Benešová ze Sedlčan permanentní vstupenku na stadion v sezoně 2013/2014 a Pavel Spilka z Příčov 365 lahvových piv.