Zimní lyžařská sezona na Monínci začíná už 17. listopadu. Tradičně večerním lyžováním

SEDLEC-PRČICE – Není to tak dlouho, co lákal podzimní Monínec k procházkám a návštěvám okolní přírody, nyní se už připravuje na zimní sezonu. Ta začne pro veřejnost ve sváteční pátek 17. listopadu večerním lyžováním na kotvě v horní části sjezdovky. Ještě před tím se ten samý den na Monínci jede celodenní závod mladých snowborďáků Burton Young Punks 2023.

Tak brzké zahájení sezony si může dovolit málokterý lyžařský areál v Česku. Je to především tím, že monínecký areál má k dispozici od sezony 2016/2017 technologii Snowfactory, která dokáže vyrábět sníh při teplotách až 15 °C. Další výhodou je hromada sněhu, jenž zbyla z minulé sezony a letní teploty přečkala pod speciální textilií, která se používá v zahraničí proti tání ledovců.

Po pátečním zahájení sezony bude areál otevřen na horním úseku sjezdovky pro večerní lyžování každé úterý, středu, čtvrtek, pátek a sobotu. S denním lyžováním se počítá od pátku do neděle od 9:00 do 16:00. Ve skiareálu se od loňské sezony používá tzv. Gopass, díky jemuž si lyžaři si mohou zvolit termín i výhodnější cenu. Gopass si lze koupit z pohodlí svého domova a vyrazit rovnou k turniketům.

Ilustrační foto: Areál Monínec