Zima se vrátí, ale asi nebude tak tuhá, jako byla v polovině prosince. Objeví se i sníh

REGION – Letošní zima svou sílu už stihla projevit před Vánoci a následně si dala na skoro čtyři týdny přestávku, během které jsme prožili teplé Vánoce i mimořádně teplý přechod do nového roku. Před námi je ale už návrat studeného počasí a to postupně v průběhu příštího týdne. Vypadá to, že nebude chybět ani sněžení, neboť poblíž Česka se bude nacházet tlaková níže. Se začátkem nového týdne meteorologové už očekávají trochu nižší teploty, než ty víkendové.

„Pondělní maxima vidíme na 3/7 °C, v Čechách je velká šance na slunečný den. Následné dny přinesou postupný pokles teplot, každý den zhruba o jeden až dva stupně. V pátek už tedy čekáme denní teploty kolem bodu mrazu (-2/+2 °C). V pátek už tedy mohou být denní teploty kolem bodu mrazu (-2/+2 °C). Je zatím trochu nejisté, jestli se v průběhu ochlazování objeví i sněžení a a případně v jakých částech Česka,“ píše na svém webu Meteocentrum.

„Dle některých modelů mohlo nasněžit i docela dost, jiné modely ukazují ochlazení skoro beze srážek. Otázka množství sněhu je zatím otevřená, bude ji třeba ještě upřesnit. Celkově zatím můžeme říci, že ve druhé polovině příštího týdne nás čekají téměř jistě celodenní mrazy i v nižších polohách, i když o něco slabší než v prosinci a je slušná šance na výskyt sněhové pokrývky,“ dodává ve své předpovědi počasí na další lednové dny Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay.com