Žena policistům při pronásledování daleko neujela, zastavil ji vzrostlý strom

SEDLČANSKO – Sedlčanští policisté v úterý 7. července navečer prováděli silniční kontrolu nedaleko obce Osečany. Hlídka stavěla projíždějící vozidlo zastavovacím terčem, jeho řidička však nereagovala na daný pokyn a pokračovala v jízdě. Příslušníci policie ji začali pronásledovat se zapnutým majákem, motoristka ale odmítala zastavit. Její jízda však dlouho netrvala.

V Osečanech kvůli vysoké rychlosti nezvládla odbočování vpravo a havarovala do vzrostlého stromu. “Žena nebyla za jízdy připoutána a při nehodě utrpěla lehké zranění. Dechová zkouška i test na drogy byl u ní negativní. Jak se následně ukázalo, dotyčná má ale platný zákaz řízení. Nyní se bude zpovídat z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,” informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

O den později, ve středu 8. července došlo v ranních hodinách v Sedlčanech ke střetu osobního vozidla a cyklisty. Třiašedesátiletá motoristka nedala přednost osmasedmdesátiletému muži jedoucímu na elektro kole po kruhovém objezdu. Cyklista utrpěl při střetu poranění lehčího charakteru. Hmotná škoda byla vyčíslena na jedenáct tisíc korun.

V ten samý den odpoledne policejní hlídka kontrolovala na komunikaci mezi osadou Nalžovické Podhájí a rekreační oblastí Častoboř dvaačtyřicetiletého řidiče. Následně zjistila, že muž usedl za volant pod vlivem drog. “Provedený test u něj vykázal přítomnost metamfetaminu ve slinách. Řidič se svým jednáním dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,” dodala policistka.

Ilustrační foto: pixabay.com